ВиК-Перник започна преустановяване на водоподаването на битови потребители с повече от три неплатени фактури. Наказателните мерки вече са приложени спрямо некоректни абонати в пернишките квартали „Калкас”, „ Стара чешма”, ”Радина чешма” и ”Бела вода” и в село Богданов дол, съобщават от водоснабдителното дружество. При направените проверки са установени и кражби на вода чрез незаконно присъединяване към мрежата. На изловените гратисчии са съставени протоколи за незаконно отклонение и са начислени глоби в размер над 1000 лв. Предприетите мерки са на основание чл. 40 ( 1 ) от Общите условия за предоставяне на ВиК услуги на потребителите от „ВиК“ оператора. Те целят да се увеличи събираемостта на стари и нови задължения, както и установяване на незаконни присъединявания и кражби на вода. Прекъсванията се извършват по график, като при необходимост се търси съдействието на полицията. От „ВиК” приканват абонатите да заплащат своевременно задълженията си, за да не се налага предприемането на принудителни мерки по спиране на водоподаването.
Днес се проведе редовно заседание на Общински съвет Банско. Основните теми в дневния ред бяха отчет за състоянието на общинската собственост и резултатите от нейното управление по видове и категории за 2024 г. и Годишна програма за управление и разпореждане с имотите, собственост на Община Банско за 2025 г., чийто вносител е кмета на Община Банско..
Все още няма решение за превърнатия в гето недостроен блок в пернишкия квартал „Хумни дол”, стана ясно на проведената поредна среща в областната администрация- Перник по настояване на местни жители и партия „Възраждане”. Кооперацията е частна, строителството и е започнало през 90- те години на миналия век, като не малка част от собствениците вече не са..
В Югозападния университет „Неофит Рилски“ се проведе първият по рода си университетски майсторски STEM клас – „Виртуални и реални светове в STEM обучението“. Форумът събра учители по природни науки от Благоевградска и Кюстендилска област, които имаха възможност да се запознаят с най-новите технологии и STEM методологии в образованието. „В..
Движението при тунела "Мало Бучино" на АМ "Струма" в посока Перник се осъществява в изпреварващата лента, поради ремонтни дейности на асфалтовата настилка, съобщават от Агенция “Пътна инфраструктура”. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.
Общинското дружество „Благоевград Инвест“ вече има нов управител. Това е Борислав Тодоров, който временно зае мястото на досегашния управител Любомир Харалампиев. Изборът на временно изпълняващ длъжността управител на дружеството влезе като първа извънредна точка в дневния ред на днешното заседание на общинския съвет в Благоевград. Любомир..
ОДМВР-Перник предприе мерки за осигуряване на обществения ред и безопасността на движението по пътищата във връзка с националния празник 3 март и предхождащите го почивни дни. От днес до 3 март ще има засилен контрол на местата за масово събиране на хора и обезпечаване на пътното движение на моторни превозни средства. Проведени са срещи с кметовете на..
Хиляди граждани, работници, профсъюзи и организации излизат на 24-часова стачка в цяла Гърция. МВнР предупреждава българските граждани по възможност да избягват пътуване до южната ни съседка. От ведомството съветват също да се провери обстановката в страната и актуалността на разписанията на полетите - съобщава БНТ. Препоръчва се да се избягва..