Пътищата са почти сухи, но има заледявания най-вече в усойните места и в северните части. На първокласния път София-Кулата в участъка между Долна Градешница-Струмяни и Сандански скоростта е ограничена до 40 км в час.
Има промяна в организацията на движението в района на село Горно Спанчево.
Ремонт има и на пътя между Добринище и град Гоце Делчев - от отклонението за село Елешница до ж. п. гара Генерал Ковачев.
Свлачище затруднява движението по пътя между селата Блатска и Абланица.
Пропаднало е пътното платно между кюстендилските села Смоличано и Пелатиково. Свличане има и по пътя между село Пастра и Рилския манастир.
С тържествен водосвет и военния парад в София беше отбелязан Денят на храбростта и празник на Българската армия - 6 май. Празникът в София започна с водосвет на бойните знамена, отслужен от Негово преосвещенство велбъждският епископ Исаак. Официалните лица поднесоха венци и цветя на паметника на Незнайния воин, а на площад "Александър I" държавният..
Около 02:00 часа тази нощ на тел.112 е получен сигнал за припаднал 35-годишен мъж от с. Елешница, съобщават от ОД МВР - Благоевград. Той е реанимиран от екип на Центъра за спешна помощ - Разлог, но е починал. От работещите по случая полицейски служители е установено, че пред питейно заведение в с. Елешница е възникнал скандал, прерастнал в..
На 6 май почитаме свети великомъченик Георги Победоносец – един от тачените светци, мъченик за Христовата вяра. Свидетелствата за извършваните от светеца чудеса са безброй, а към него за помощ и утеха молитви отправят хора в различни затруднения. За силната вяра към светеца и за почитта към него в община Симитли свидетелстват множеството..
Православна църква почита днес паметта на свети Георги Победоносец - с богослужения в храмове и манастири в цялата страна. Светецът е покровител на земеделците, овчарите и стадата, както и олицетворява храбростта. Затова и 6 май е Ден на храбростта и празник на Българската армия. По стара традиция Гергьовден поставя началото и на стопанската година,..
Днес ще e слънчево. След обяд и вечерта ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. В Западна и Северна България се повишава вероятността за локални значителни количества и градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°.
Демонстрация на професионални знания и умения, учебно-тренировъчни фирми, творчески ателиета и викторини, благотворителна кулинарна изложба и празнична програма – XII Парад на професиите и знанието в ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“. Учениците успяха уверено да привлекат вниманието на петричани, за да ги запознаят и да разкажат за специалностите в..
От 7 май 2025 г., сряда, в Благоевград стартират инженерно-геоложки проучвания в рамките на проектите за реконструкция на ул. „Александър Стамболийски“ и пл. „Македония“. Ще бъдат направени седем вертикални сондажа с цел анализ на почвения състав в зоните между ул. „Александър Стамболийски“ и кв. „Вароша“ от Младежки дом до ул. „Христо Силянов“, както..