Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мащабна благотворителна кампания за събиране на пластмасови капачки ще се проведе в пернишките училища

Събраните капачки ще бъдат дарени в пунктовете за предаване на фондация „Идея в действие“. Фирмата, изкупуваща пластмасовите капачки ще предоставя по 500 лв. за всеки 1 тон, които ще бъдат използвани за закупуване на електрически уреди и други нужни материали за домове с деца в нужда от цяла България. 

Инициативата е на Общинския младежки съвет и е в рамките на стартиралите днес Дни на добротата в Перник. Младите хора поканиха всички четящи перничани да кафе с книга, любимо списание или комикси, които да разменят с непознат.

Декември е месец, в който всеки очаква да получи подаръци. Затова тази година решихме да провокираме жителите на Перник да подарят своята доброта на хората около себе си, дори и на непознати, защото сме убедени, че когато подаряваш добро ще получиш добро“, споделят младежите.

В навечерието на Бъдни вечер, отряд от доброволци на Общински младежки съвет с топъл чай, усмивки и добро настроение ще се опитат да докажат, че студеното време не е пречка за това да се чувстваме добре.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Индийски лекари в Перник напускат заради визови проблеми

Двамата индийски лекари, които започнаха работа в МБАЛ „Рахила Ангелова” в Перник трябва да напуснат страната. Те не са кандидатствали за работна виза, а за удължаване на студентските визи и  са получили отказ от миграционните власти. Двамата медици от Индия са дипломирани лекари от Медицинския университет в Плевен, но вместо за работна виза са подали..

публикувано на 06.03.25 в 14:30

Разследване за принуда спрямо 18-годишно момиче на АМ „Струма“

Под ръководството на Районна прокуратура – Кюстендил се води разследване за осъществена принуда спрямо 18-годишно момиче на бензиностанция на автомагистрала „Струма“. Случаят е свързан с досъдебно производство за престъпление по чл. 143 от Наказателния кодекс, извършено в условията на домашно насилие. Разследването е започнало след подаден сигнал от..

публикувано на 06.03.25 в 12:39

ЦИК няма да публикува сканирани протоколи от повторно проверените 2204 секции

На този етап Централната избирателна комисия няма да публикува сканирани протоколи от повторно проверените 2204 секции от експерти,  назначени от Конституционния съд. Това разясни заместник-председателя на ЦИК Росица Матева, след като Ивайло Благоев от Монтана, който е бил секретар на секционна комисия на изборите от 27-ми октомври миналата година,..

публикувано на 06.03.25 в 12:34

На 8 март столични лекари пристигат в Петрич по програмата "Детско здраве"

Първото за тази година гостуване на лекари от различни специалности в рамките на инициативата "Детско здраве" ще бъде на 8 март в Петрич, съобщиха от Столичния лекарски съюз. Нуждаещите се от консултации деца от града ще бъдат прегледани от специалисти по уши, нос, гърло; офталмолози, кардиолози и други. Родителите и децата ще бъдат насочвани към..

публикувано на 06.03.25 в 10:24

ЕЦБ сваля лихвените проценти за втори път тази година?

Очаква се Европейската централна банка да намали лихвените проценти за втори път тази година на заседанието си този следобед. Заседанието във Франкфурт е редовно, но идва на фона на геополитическата несигурност и при явна възможност Съединените щати да наложат мита върху вноса на европейски стоки, което би имало сериозен негативен ефект на европейската..

публикувано на 06.03.25 в 09:39

Депутатите обсъждат комисия за разследване на саботаж срещу европрокуратурата

Заради удължаване на заседанието по приемане на бюджета и през нощта, днес депутатите ще започнат работа от 11 часа.  Първа точка в дневния им ред е предложението за създаване на Временна комисия за разследване на саботаж и противодействие срещу Европейската прокуратура в България. В обхвата на комисията е установяване на всички факти и обстоятелства..

публикувано на 06.03.25 в 09:36

За днес е обявен четвърти бойкот на големите търговски вериги

Четвърти бойкот на големите търговски вериги е обявен за днес. За втори път ще има бойкот и срещу банките. Според бившия омбудсман Мая Манолова масовото намаление в супермаркетите през миналия четвъртък е пряк резултат от бойкота. 70% от всичко, което беше продадено в този ден, беше на промоция, докато в Западна Европа делът на промоционалните стоки..

публикувано на 06.03.25 в 09:35