„В продължение на 1 година, ТПК „Нов свят“-Благоевград осигурява работни места на 20 трайно безработни лица“-съобщи на пресконференция Илия Петров, председател на трудово производителната кооперация. Възможностите за трудова реализация са осигурени в рамките на проект по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ -2014-2020 година.
„Наетите 20 лица, са трайно безработни, регистрирани повече от една година в Бюрото по труда в Благоевград. Те са от уязвимите групи, които са синхронизирани с приоритетите на европейската програма, осигуряваща трайна заетост на безработните лица“-коментира още за Радио Благоевград Илия Петров, председател на ТПК „Нов свят“-Благоевград.
Според него, “инициативите за осигуряване на трудова заетост на безработни лица са сред приоритетите в дейността на кооперацията, защото, по този начин се помага на хората, които всъщност изграждат и затвърждават имиджа на предприятието в конкурентната среда“.
„Продължително безработните лица от уязвимите групи са тези, които най-трудно намират работа, затова именно към тях са насочени повечето възможности, които дават европейските програми“, коментира за Радио Благоевград Катя Лисичкова, началник отдел в Регионална служба по заетостта в Благоевград, която открои полезността и социалната значимост на подобни проекти.
Подробностите можете да чуете в звуковия файл...Служители на ЮЗДП, РДПБЗН и РДГ обиколиха вилните зони около Благоевград, за да проверят дали се пали огън на открито. Районът беше огледан и с помощта на дрон, в търсене на следи от огнища. На хората, обитаващи вилите, както и на туристи, бяха раздадени декларации за информираност. В пожароопасния сезон паленето на огън на открито е..
ЮЗДП, РДПБЗН и РДГ Благоевград със съвместни проверки за палене на огън във вилните зони на Благоевград. лужители на трите институции обиколиха вилните зони около Благоевград, за да проверят дали се пали огън на открито. Районът беше огледан и с помощта на дрон, в търсене на следи от огнища. На хората, обитаващи вилите, както и на туристи, бяха..
Най-засегнатата страна от пожари за 2024-2025 година в Европейския съюз е България, съобщиха от Министерството на околната среда и водите. През последните две години нашата страна отчита тревожна тенденция: 38 000 кв. м. са обхванати от пожари, а щетите се изчисляват на над 2,5 милиона евро. Да пазим природата означава да пазим дома си, здравето си и..
От 26 юли (събота) автобусна линия №1 временно няма да обслужва спирките в селата Рилци и Бело поле. Мярката се налага във връзка с полагане на нов асфалт в рамките на текущ ремонт на главен път Е-79, Лот I-1, в участъка от „Антените“ до кв. „Струмско“ в посока Кулата. Ремонтните дейности се извършват от Агенция „Пътна инфраструктура“. След..
Ремонтирана наскоро детска площадка в Земен е изпочупена, алармират от общината. Пространството пред Младежкия дом в града, предназначено за игра на най-малките е било обновено, освежено и обезопасено само преди два месеца. При ремонта е поставен декоративен волан на едно от съоръженията. Възстановена е и чешмата, която от години не е работела...
Над 8 кг канабис са иззели служители на ОДМВР – Перник при специализирана полицейска операция в община Трън, съобщиха от пресцентъра на МВР. В хода на планираните действия служители на ОДМВР – Перник спрели за проверка лек автомобил, управляван от 36-годишен мъж. В колата са открити три полиетиленови плика със зелена тревиста маса, с тегло..
Голяма авария в помпена станция остави без вода днес пернишките квартали "Калкас" и "Ралица". Екипи на "ВиК" работят по отстраняването й. Със спряно водоподаване днес заради ремонтни дейности от външна фирма са и кварталите "Хумни дол" и "Проучване", както и село Дивотино. Работи се в района на кв. "Иван Пашов", уточняват от водното дружество. Водата..