Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пресконференция на трите социални служби в Благоевград


Продължава тенденцията за намаляване на регистрираната безработица в област Благоевград. 

През месец юни тази година са регистрирани общо 14 472 безработни лица или 9,6%. Преди година този показател е бил 12,5%. Цифрите анализира Станислава Поповска, Директор Дирекция „Регионална служба по заетостта“, която  припомни, че продължава приема на заявления по проект „Ваучери за заети лица“. (чуйте звуковия файл)




От началото на месец юли се приемат заявления-декларации за отпускане на целева помощ за отопление за отоплителен сезон 2017-2018 година в Дирекциите „Социално подпомагане“ от област Благоевград. Средномесечният размер  е 73.02 лв. или 365.10 лв за целия отоплителен сезон. Информацията е на Станка Михова, експерт в Регионалната дирекция. Тя съобщи, че продължава приемът на  заявления-декларации за отпускане на целева помощ за първокласници. (чуйте звуковия файл)




През месец юни експертите от Дирекция „Инспекция по труда“ Благоевград са извършили 194 проверки по спазване на разпоредбите на трудовото законодателство. Резултатите обобщи Славянка Симидчийска, Директор Дирекция „Инспекция по труда“. (чуйте звуковия файл)


  


През месец юни служителите на Дирекцията са извършили 24 проверки на регистрирани земеделски производители. Установените нарушения са общо 173, като 116 от тях са  по здравословни и безопасни условия на труд и 57 по трудови правоотношения. 26  са проверките, извършени на обекти по саниране на многофамилни жилища. Констатирани са 174 нарушения на трудовото законодателство.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Община Перник купува специализиран автомобил за почистване на улици

Община Перник ще изразходва част от събраните собствени средства от обезпеченията и отчисленията, изисквани при депонирането на отпадъци за регионалното депо за закупуването на нов специализиран автомобил за машинно метене и миене на улиците в града. Това се налага заради  увеличеното запрашаване в резултат на големия обем строително- монтажни дейности..

публикувано на 25.02.25 в 15:38

Община Благоевград приключи работата по Стратегията за развитие на зоологическата градина

Община Благоевград приключи работата по проект „Техническа помощ за инвестиции в Зоологическата градина“, финансиран безвъзмездно на стойност 199 000 лева по Програма „Околна среда“. С това местната администрация изготви цялостна стратегия за развитие на любимото място на поколения благоевградчани, както и необходимите технически документи за търсене..

публикувано на 25.02.25 в 15:09

Британско-българската търговска камара с бизнес форум в Благоевград

Благоевград е домакин на бизнес форум, организиран от Британско-българската търговска камара. Инициативата се провежда с подкрепата на Британското посолство. Конференцията е насочена към местните бизнеси. Целта е по време на събитието да бъдат представени възможности за разширяване на дейността на компаниите на британския пазар, заявиха..

публикувано на 25.02.25 в 13:02

Изграждат Младежки център в Благоевград

В Благоевград предстои изграждането на нов Младежки център, който ще предоставя възможности за личностно развитие, социална ангажираност и развиване на лидерски и творчески умения у младите хора. Проектът бе официално представен днес на пресконференция в общината. Събитието имаше за цел да информира обществеността за основните аспекти на..

публикувано на 25.02.25 в 12:43

За по- чиста и приятна градска среда

Нови кошове за кучешки отпадъци са монтирани в ключови зони на град Сандански.Те са снабдени със специални биоразградими торбички за събиране на отпадъците, което улеснява стопаните и насърчава спазването на чистотата. Новите кошове са стъпка към подобряване на хигиената и повишаване на отговорността на собствениците на домашни любимци. Важно е всеки..

публикувано на 25.02.25 в 09:57

„Мартеница с кауза“ в Дупница

Съдиите и съдебните служители от Районен съд – Дупница се включиха за втора поредна година в инициативата на Младежкия червен кръст „Мартеница с кауза“. Дарителската кампания е за деца в неравностойно положение. Със събраните средства ще се организират дейности за осмисляне на свободното време през лятната ваканция на деца в риск...

публикувано на 25.02.25 в 07:40

Започна данъчната кампания в Благоевград

Започна кампанията по събиране на местните данъци и такса битови отпадъци за 2025 г. в община Благоевград. Срокът, в който може да се ползва 5% отстъпка за данък върху недвижимите имоти, такса за битови отпадъци и данък върху превозните средства, е 30 април 2025 г., при условие, че дотогава е внесена наведнъж цялата дължима сума.   Данък..

публикувано на 25.02.25 в 07:14