Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Радио Благоевград и служители на „Пътна полиция“ направиха съвместна акция по повод Европейския ден без жертви на пътя

| обновено на 21.09.17 в 15:34


Специализираната акция бе под мотото „Пътувай безопасно с Радио Благоевград“ и се проведе на един от най-натоварените булеварди в Благоевград – „Св. Св Кирил и Методий“.

Повод за поредната съвместна акция на медията ни и служителите на сектор „Пътна полиция“ към ОД на МВР – Благоевград, бе Европейския ден без жертви на пътя, който се отбелязва на 21 септември.

Равносметката от акцията - за около час бяха спрени шестима водачи на автомобили, а при половината от тях бе констатирано нарушение – преминаване на червено.

Това е едно от най-честите и оспорвани от водачите нарушение в градска среда и е изключително опасно. Това каза полицай Ивановски, служител в „Пътна полиция“ и ръководител на акцията.

Последиците от преминаване на червено могат да бъдат изключително сериозни. Всеки водач забързан в ежедневието си, се стреми да излезе максимално бързо от кръстовищата и форсира двигателя на автомобила си. Това много често довежда до сериозни пътни произшествия. Местата, на които най-често се извършват тези нарушения в Благоевград, са кръстовището при ЖП гарата и в района на Югозападния университет.“

Съветът на полицаите е, когато шофьорът вижда, че на светофара остават около 3 секунди зелена светлина, да не прави завой, за да се изнесе бързо, а да изчака.

По време на едночасовата съвместна акция, бе отчетена и една добра тенденция.

Радващото е, че както сам се убедихте, над 90 % от водачите на превозни средства, които видяхме да преминават по булеварда, бяха с поставен предпазен колан. Това е изключително важно и ми прави впечатление, че все повече шофьори са си създали навика да слагат колан.“, допълни полицай Ивановски.

По традиция изрядните водачи получиха подаръци от Радио Благоевград – шапка и тениска брандирани с логото на медията и диск „Стари песни с дъх на младо вино“. Най-важното според шофьорите е търпението зад волана и толерантността на пътя.

Всички искаме да стигнем крайната си цел, нека не караме бързо, а разумно.“

Апелът към всички участници в движението е да спазват правилата.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

България е най-засегнатата от пожари страна в ЕС за 2024-2025 г.

Най-засегнатата страна от пожари за 2024-2025 година в Европейския съюз е България, съобщиха от Министерството на околната среда и водите.  През последните две години нашата страна отчита тревожна тенденция: 38 000 кв. м. са обхванати от пожари, а щетите се изчисляват на над 2,5 милиона евро. Да пазим природата означава да пазим дома си, здравето си и..

публикувано на 25.07.25 в 15:45

Спират автобусите за Рилци и Бело поле заради ремонт на главен път Е-79

От 26 юли (събота) автобусна линия №1 временно няма да обслужва спирките в селата Рилци и Бело поле. Мярката се налага във връзка с полагане на нов асфалт в рамките на текущ ремонт на главен път Е-79, Лот I-1, в участъка от „Антените“ до кв. „Струмско“ в посока Кулата. Ремонтните дейности се извършват от Агенция „Пътна инфраструктура“. След..

публикувано на 25.07.25 в 14:47

Вандалска проява на обновена детска площадка в Земен

Ремонтирана наскоро детска площадка в Земен е изпочупена, алармират от общината. Пространството пред Младежкия дом в града, предназначено за игра на най-малките е било обновено, освежено и обезопасено само преди два месеца. При ремонта е поставен декоративен волан на едно от съоръженията. Възстановена е и чешмата, която от години не е работела...

публикувано на 25.07.25 в 13:42

Над 8 кг канабис са иззети при спецакция в Трън

Над 8 кг канабис са иззели служители на ОДМВР – Перник  при специализирана полицейска операция в община Трън, съобщиха от пресцентъра на МВР. В хода на планираните  действия служители на ОДМВР – Перник спрели за проверка лек автомобил, управляван от 36-годишен мъж. В колата са открити три полиетиленови плика със зелена тревиста маса, с тегло..

публикувано на 25.07.25 в 12:33

Голяма авария остави без вода пернишки квартали

Голяма авария в помпена станция остави без вода днес пернишките  квартали "Калкас" и "Ралица". Екипи на "ВиК" работят по отстраняването й.  Със спряно водоподаване днес заради ремонтни дейности от външна фирма са и кварталите "Хумни дол" и "Проучване", както и село Дивотино.  Работи се в района на кв. "Иван Пашов", уточняват от водното дружество. Водата..

публикувано на 25.07.25 в 11:22

Заради проблеми с водоподаването обществените бани в Кюстендил ще работят безплатно

Вече трети ден три квартала в Кюстендил са без вода. Причината - авария на водопроводната мрежа и подмяната на компрометираните участъци. Жителите на града обаче недоволстват, че в горещините са оставени без вода и обвиняват общината и "Кюстендилска вода" в бездействие и неефективна работа. "До края на деня ще започне запълването на водопровода..

публикувано на 25.07.25 в 11:17

Затварят пътя до хижа Беласица

Пътят за хижа "Беласица" в Петрич ще бъде затворен заради строителни дейности, информират от общинската администрация. До 18:00 ч. днес и от 08:00 ч. до 12:30 ч. и на 26.07.2025 г. (събота) ще се извършват строителни дейности по изграждане на подпорни стени на пътя. Това налага пълното затваряне на пътя за движение на моторни превозни средства в..

публикувано на 25.07.25 в 11:12