Това реши днес на извънредно заседание Общинският съвет - Благоевград. Поименно гласуваха 36 съветници, решението бе взето с 28 гласа „за“, 6 „въздържали се“ и 2-ма против.
Д-р Атанас Камбитов, кмет на община Благоевград, поясни, че ако до края на тази година сега съществуващото депо край село Бучино не бъде затворено, общината ще подлежи на големи финансови санкции. Той направи изчисления колко ще струва превозването на отпадъците до Разлог и изрази категоричното становище, че тези средства трябва да бъдат ангажимент на държавата. (чуйте звуковия файл)
Злата Ризова, общински съветник от ПП „Народен съюз“ гласува против това решение, мотивите й можете да чуете в звуковия файл.
Според зам. кмета на община Благоевград Зорница Кралева, новото депо ще бъде едно от най-модерните. (чуйте звуковия файл)
На днешната сесия клетва положи новият общински съветник от листата на ПП „Партия на зелените“ Янка Шейтанска. Тя ще работи в Комисията по образование, Комисията по социална и жилищна политика и в Комисията за младежта и спорта.
Автомобилни гуми горят в местността "Войниковец" в Перник, в близост до пернишката крепост. Три противопожарни екипа работят по потушаването на пламъците. На място има и три патрулни автомобила на полицията. Няма опасност за населението и за намиращата се в съседство гора, казаха от ОД на МВР. Причината за пожара тепърва ще се установява. Това което се..
Остава бедственото положение в общините Петрич, Сандански и Струмяни. Бедствено положение в късния следобед беше обявено и в община Симитли. Засега нивата на големите реки - Струма и Места, са малко над средните, но все още далеч от критичните стойности. По-големият проблем е свързан с малките реки, които се вливат в Струма и Места. Падналото..
Осем магистрати и двайсет полицаи от цялата страна бяха номинирани в конкурса „Сткрахливият умира всеки ден, смелият-само веднъж“ в памет на италианския магистрат Джовани Фалконе. Отличени бяха и служители на отделите „Борба с наркотрафика в Централно митническо управление и митница Бургас, както и от Агенция Митници – отдел „Борба с наркотрафика“..
Над 200 ученици и студенти преминаха през дните на отворените врати в Анаеробната инсталация за преработка на разделно събрани биоотпадъци в землището на село Бучино. Голям интерес от двата университета и училищата отчита Наталия Димитрова, началник отдел „Екология“ в Община Благоевград. По този начин Община Благоевград се включва в..
С около 400 повече заявления за енергийни помощи са подадени в област Перник в сравнение с предходната година. С близо 400 повече са и подпомогнатите домакинства. Размерът на помощта за целия отоплителен сезон е 606,70 лв., като сумата се отпуска еднократно и наведнъж. Всички подадени заявления са обработени, в процес на разглеждане са само две, съобщи..
Горски и военни ще залесяват опожарената гора край Симитли. На 2 декември (вторник) служители на ЮЗДП, ТП „ДГС Симитли“ и 3-то бригадно командване към Сухопътните войски ще залесят опожарен район, който се намира над село Мечкул. В кампанията, чийто старт беше даден преди седмици, когато горски и летци от ВВС залесиха край Самоков, ще участват около 50..
Паднало количество дъжд: между 20-25 л/кв м- равномерно за деня. По-големи количества - над 35 л./кв.м. за последните три часа са паднали в Санднаски. Изолирани места с наводнени мазета на къщи и улици има в с. Левуново, с.Ново Делчево и с. Лиляново. В района на Кресненското дефиле и прохода Предел има паднали камъни, които се отстраняват от служители..