И на Бъдни вечер доброволческата кухня към храма „Свети Николай“ в благоевградския квартал Грамада посрещна десетки нуждаещи се хора за да им осигури уют и топлина в навечерието на най-светлия християнски празник – Коледа, каза в ефира на Радио Благоевград Мирела Кючукова от Православния храм към Неврокопска Митрополия. Тя припомни, че всяка събота и неделя кухнята приютява над 100 бедни хора и благодари на всички, които се включват в благородната кауза. "Хората вчера получиха постна храна-лозови сърми, салата от боб, от картофи и зелева салата, хляб. Благодарение на всички благоевградчани, които се включиха в акцията на Православния център и ОСНВ "Наши приятели гладуват", успяхме да направим големи пакети с продукти, които отново хората получиха и ще им стигнат за доста време", каза Мирела Кючукова.
Днес посрещаме един от най-обичаните български празници – символ на здраве, късмет и пролетно пробуждане. По стара традиция връзваме мартенички на близките си, за да им пожелаем сила, радост и благоденствие. Белият конец носи чистота и надежда, а червеният – топлина и живот. Нека Баба Марта ни дари със здраве, усмивки и щастливи моменти!..
Ще бъде предимно облачно със слаби валежи от дъжд, над 1500 метра – от сняг, в северните райони на отделни места дъждът ще се примесва със сняг. Почти без валежи ще е в Югоизточна България. В сутрешните часове на много места в равнините и низините ще бъде мъгливо. Вятърът все още ще е от юг-югоизток, предимно слаб, в Дунавската равнина за кратко..
Временно е ограничено движението по път I-1 Благоевград – Симитли поради горящ автомобил. Обходен маршрут: от път I-1, по пътен възел „Благоевград ЮГ“ по АМ „Струма“, по п.в.„Зелендол“ обратно на път I-1. Трафикът се регулира от пътна полиция.
Днес се проведе редовно заседание на Общински съвет Банско. Основните теми в дневния ред бяха отчет за състоянието на общинската собственост и резултатите от нейното управление по видове и категории за 2024 г. и Годишна програма за управление и разпореждане с имотите, собственост на Община Банско за 2025 г., чийто вносител е кмета на Община Банско..
Все още няма решение за превърнатия в гето недостроен блок в пернишкия квартал „Хумни дол”, стана ясно на проведената поредна среща в областната администрация- Перник по настояване на местни жители и партия „Възраждане”. Кооперацията е частна, строителството и е започнало през 90- те години на миналия век, като не малка част от собствениците вече не са..
В Югозападния университет „Неофит Рилски“ се проведе първият по рода си университетски майсторски STEM клас – „Виртуални и реални светове в STEM обучението“. Форумът събра учители по природни науки от Благоевградска и Кюстендилска област, които имаха възможност да се запознаят с най-новите технологии и STEM методологии в образованието. „В..
Движението при тунела "Мало Бучино" на АМ "Струма" в посока Перник се осъществява в изпреварващата лента, поради ремонтни дейности на асфалтовата настилка, съобщават от Агенция “Пътна инфраструктура”. Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.