Според предложения втори вариант, отпадат по-големите държави, които в момента са допустими бенефициенти по европейския фонд за регионално развитие, по социалния фонд, като „отпаднат още Германия, Франция, Швеция, Ирландия. В третия вариант – отпадат всички, с изключение на тези, които са бенефициенти по Кохезионния фонд. Остават 15 държави, които ще могат да имат европейско финансиране, но и в трите варианта България остава сред страните, които ще получават финансиране“ – подчерта евродепутатът.
Според него програмите за трансгранично сътрудничество трябва да бъдат запазени. И призова: „моля ви, говорете повече за добрите примери, защото имам нужда да ги показвам в ЕП и да доказвам, че тези пари не заминават на вятъра , а напротив – те са от полза на целия съюз“.
На 1 март празнуваме Баба Марта – един от най-почитаните български празници. На този ден хората, дърветата и животните се закичват за здраве и успех с мартеници, направени от пресукан бял и червен конец. С празнична програма, организирана от Община Благоевград и Народно читалище „Никола Вапцаров – 1866“ в Благоевград ще бъде отбелязан 1..
Днес посрещаме един от най-обичаните български празници – символ на здраве, късмет и пролетно пробуждане. По стара традиция връзваме мартенички на близките си, за да им пожелаем сила, радост и благоденствие. Белият конец носи чистота и надежда, а червеният – топлина и живот. Нека Баба Марта ни дари със здраве, усмивки и щастливи моменти!..
Ще бъде предимно облачно със слаби валежи от дъжд, над 1500 метра – от сняг, в северните райони на отделни места дъждът ще се примесва със сняг. Почти без валежи ще е в Югоизточна България. В сутрешните часове на много места в равнините и низините ще бъде мъгливо. Вятърът все още ще е от юг-югоизток, предимно слаб, в Дунавската равнина за кратко..
Временно е ограничено движението по път I-1 Благоевград – Симитли поради горящ автомобил. Обходен маршрут: от път I-1, по пътен възел „Благоевград ЮГ“ по АМ „Струма“, по п.в.„Зелендол“ обратно на път I-1. Трафикът се регулира от пътна полиция.
Днес се проведе редовно заседание на Общински съвет Банско. Основните теми в дневния ред бяха отчет за състоянието на общинската собственост и резултатите от нейното управление по видове и категории за 2024 г. и Годишна програма за управление и разпореждане с имотите, собственост на Община Банско за 2025 г., чийто вносител е кмета на Община Банско..
Все още няма решение за превърнатия в гето недостроен блок в пернишкия квартал „Хумни дол”, стана ясно на проведената поредна среща в областната администрация- Перник по настояване на местни жители и партия „Възраждане”. Кооперацията е частна, строителството и е започнало през 90- те години на миналия век, като не малка част от собствениците вече не са..
В Югозападния университет „Неофит Рилски“ се проведе първият по рода си университетски майсторски STEM клас – „Виртуални и реални светове в STEM обучението“. Форумът събра учители по природни науки от Благоевградска и Кюстендилска област, които имаха възможност да се запознаят с най-новите технологии и STEM методологии в образованието. „В..