Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предстоящи събития- 04.09.2018 г.

Днес се навършват 19 години от аварията в Централни взривни складове на мини „Бобов дол“, при която загинаха 6-ма служители на МВР при изпълнение на служебните си задължения. В 10.30 ч колеги, приятели и роднини ще почетат паметта им и ще поднесат цветя на паметната плоча в двора на РУ Бобов дол.

Информационна среща във връзка с началото на проект: „И аз мога” ще се проведе днес от 14.30 ч. в заседателната зала на Общинския съвет в Сандански. Проектът се изпълнява от Фондация „Институт за социални услуги в общността“, с партньорството на Община Сандански, и цели да насърчи социалното включване на деца и младежи с тежки интелектуални и множествени увреждания, живеещи в резидентни услуги в община Сандански, чрез участие в специално разработени програми и дейности за развитие чрез музика, изкуство и спорт, чрез терапевтична подкрепа и доброволчество.

Днес от 18 ч. в кампус „Скаптопара“ Американският университет в България тържествено открива академичната година. Студентите ще бъдат приветствани от президента на АУБ д-р Стивън Съливан и специалния посланик на учебното заведение Росен Плевнелиев. В края на август АУБ беше домакин на Седмицата на ориентацията, която предшества учебния процес и приобщава новите студенти към живота в модерния кампус в Благоевград.

Чудотворното копие на Светогорската Богородична икона "Скоропуслушница" от гр. Ананиев, Украйна, ще пристигне в катедралния храм "Свето Успение Богородично" в Кюстендил днес, съобщиха от кюстендилския храм. Тържественото посрещане на чудотворната икона ще бъде в 14.00 часа.

Лятната анти-СПИН кампания, организирана от РЗИ-Благоевград, продължава днес с посещение на мобилния кабинет на инспекцията в село Огняново, община Гърмен. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Община Перник купува специализиран автомобил за почистване на улици

Община Перник ще изразходва част от събраните собствени средства от обезпеченията и отчисленията, изисквани при депонирането на отпадъци за регионалното депо за закупуването на нов специализиран автомобил за машинно метене и миене на улиците в града. Това се налага заради  увеличеното запрашаване в резултат на големия обем строително- монтажни дейности..

публикувано на 25.02.25 в 15:38

Община Благоевград приключи работата по Стратегията за развитие на зоологическата градина

Община Благоевград приключи работата по проект „Техническа помощ за инвестиции в Зоологическата градина“, финансиран безвъзмездно на стойност 199 000 лева по Програма „Околна среда“. С това местната администрация изготви цялостна стратегия за развитие на любимото място на поколения благоевградчани, както и необходимите технически документи за търсене..

публикувано на 25.02.25 в 15:09

Британско-българската търговска камара с бизнес форум в Благоевград

Благоевград е домакин на бизнес форум, организиран от Британско-българската търговска камара. Инициативата се провежда с подкрепата на Британското посолство. Конференцията е насочена към местните бизнеси. Целта е по време на събитието да бъдат представени възможности за разширяване на дейността на компаниите на британския пазар, заявиха..

публикувано на 25.02.25 в 13:02

Изграждат Младежки център в Благоевград

В Благоевград предстои изграждането на нов Младежки център, който ще предоставя възможности за личностно развитие, социална ангажираност и развиване на лидерски и творчески умения у младите хора. Проектът бе официално представен днес на пресконференция в общината. Събитието имаше за цел да информира обществеността за основните аспекти на..

публикувано на 25.02.25 в 12:43

За по- чиста и приятна градска среда

Нови кошове за кучешки отпадъци са монтирани в ключови зони на град Сандански.Те са снабдени със специални биоразградими торбички за събиране на отпадъците, което улеснява стопаните и насърчава спазването на чистотата. Новите кошове са стъпка към подобряване на хигиената и повишаване на отговорността на собствениците на домашни любимци. Важно е всеки..

публикувано на 25.02.25 в 09:57

„Мартеница с кауза“ в Дупница

Съдиите и съдебните служители от Районен съд – Дупница се включиха за втора поредна година в инициативата на Младежкия червен кръст „Мартеница с кауза“. Дарителската кампания е за деца в неравностойно положение. Със събраните средства ще се организират дейности за осмисляне на свободното време през лятната ваканция на деца в риск...

публикувано на 25.02.25 в 07:40

Започна данъчната кампания в Благоевград

Започна кампанията по събиране на местните данъци и такса битови отпадъци за 2025 г. в община Благоевград. Срокът, в който може да се ползва 5% отстъпка за данък върху недвижимите имоти, такса за битови отпадъци и данък върху превозните средства, е 30 април 2025 г., при условие, че дотогава е внесена наведнъж цялата дължима сума.   Данък..

публикувано на 25.02.25 в 07:14