Общинският плаж в Кюстендил отново не беше продаден, след като на обявеният търг не се яви нито един кандидат-купувач. Търгът се е състоял вчера, казаха от Общинския съвет.
На предишната си сесия съветниците от Кюстендил приеха решение, с което общинския плажен комплекс в града да бъде предложен за приватизация с по-ниска цена.
След като през февруари 2016 година не се яви кандидат за него, сега цената му падна от 3 045 000 лв. на 2 604 000 лв. Обявената стъпка за наддаване беше с 50 хиляди лева.
Общата площ на комплекса 32 101 кв. м. Той беше предложен за продажба заедно с всичките сгради.
34 нарушения за шофиране в лентата за принудително спиране са регистрирали камерите на Националното ТОЛ управление за почивните събота и неделя. Две трети от тях са в област Благоевград, на автомагистрала "Струма". Всички нарушители ще бъдат санкционирани след обработка на данните в МВР. Над 1300 камери, монтирани на 295 рамки, вече регистрират..
Планинското с. Смочево въведе от тази нощ режим на водата заради спадналия дебит на водохващането Робовица, каза за БНР кметът Стефка Зашева. От същия водоизточник са и селата Мурсалево и Слатино, където вероятно също ще се стигне до режим. Водохващането Робовица е изграждано в планината преди повече от 70 години. След протести на местните жители в..
С тържествена церемония военнослужещи от Трето бригадно командване ще бъдат официално посрещнати в Благоевград. Те се завръщат след 4-месечно участие в силите на оперативния резерв на стабилизиращите сили на НАТО в Косово /КФОР/. Церемонията ще се състои на 24 юли от 10 часа на площад „Македония“.
Оранжев код за опасно горещо време обявиха за днес от НИМХ за почти цялата страна. Максималните температури ще са от 37° до 42°. Горещото и слънчево време ще продължи до петък, според синоптиците. В събота ще започне захлаждане, което ще дойде с локално интензивни валежи, гръмотевична дейност и условия за градушки.
Времето на зеления сигнал в Кресна да бъде удължено с 4 до 6 секунди, което ще направи възможно пресичането на пътното платно без да се бърза, включително и от по-възрастните граждани. За това настояха от ръководството на община Кресна на среща в града с представителите на АПИ И КАТ. Цел на срещата беше да се набележат конкретни мерки за..
След подадени сигнали и оплаквания от родители, от днес започват проверки в градския парк в Гоце Делчев, относно спазване на забраните за каране на тротинетки и велосипеди там. В случай на констатирани нарушения ще бъдат налагани санкции. Ако нарушителите са непълнолетни, санкции ще получат техните родители. Проверките, които ще се извършват ще..
Община Благоевград въвежда иновативна услуга за дистанционна здравна грижа – телекеър, предназначена за хора с хронични заболявания и хора с увреждания. Системата ще обхване 16 ползватели на социални услуги, които ще получат индивидуални устройства за мониторинг на здравословното състояние. Те ще отчитат пулс, кръвно налягане, насищане с..