Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пътната обстановка в Югозапада

Въпреки усложнената пътна обстановка, през изтеклата нощ няма регистрирани тежки пътно-транспортни произшествия на територията на Благоевградска област. Пътищата са почистени, по усойните места – заснежени, но няма въведени ограничения за движение на МПС. Проходът „Предел“ и пътят за ГКПП „Станке Лисичково“ вече са пуснати за движение на тежкотоварни камиони.

Нолмална е пътната обстановка и в Кюстендилска област. Пътищата са проходими, техниката за почистване работи и в момента, съобщиха от Областното пътно управление.

Заснежени, но проходими при зимни условия са пътищата в област Перник. Няма въведени ограничения и затворени шосета, съобщи директорът на ОПУ Румен Сачански. Техниката е на терен от 4 часа тази сутрин. Двете магистрали - "Люлин" и "Струма" са в добро състояние на територията на региона, първокласните пътища са опесъчени, обработват се и пътищата трети клас. Общо 40 машини работят в момента по републиканската пътна мрежа в региона. 16 от тях почистват магистралите. По информация от Областния съвет за сигурност и Оперативния център на пожарната през изминалата нощ не са постъпвали сигнали за бедстващи хора и автомобили, или пък за други инциденти, свързани със снега. Вчера през деня имаше проблеми с електричеството на отделни места в общините Брезник и Трън, а по- късно заради скъсани проводници ток нямаше и в общините Земен и Ковачевци. Аварията е отстранена и електричеството – възстановено.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Проливните дъждове в Благоевградска област

Проливните  дъждове тази нощ , придружени с гръмотевична буря и градушка,  причиниха сериозни   щети в района на Петрич , Сандански и Разлог. Река Места е излязла от коритото си в района на  Хаджидимово и Гърмен и е заляла земеделски площи с житни култури.  Има поражения и по пътната инфраструктура.  Силните дъждове  към момента спряха,  слаби валежи..

публикувано на 22.11.25 в 12:07

Обстановката в Разлог и Петрич се нормализира

Проливните дъждове наводниха улици и жилища в област Благоевград. Градската река в Разлог излезе от коритото си, а в Петрич имаше гръмотевична буря и градушка.  Пороен дъжд и градушка паднаха над Разлог и Петрич Към 9 часа сутринта на 22 ноември продължава да вали, но дъждът не е така проливен. Не така беше обаче снощи, когато Петрич и Сандански..

публикувано на 22.11.25 в 09:19

Облачно време, с превалявания

  Днес ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, а след обяд и над югоизточните части от страната, където на места ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 9° и 14. Максималните температури ще бъдат между 14° и 19.

публикувано на 22.11.25 в 07:19

Коледният дух завладя Благоевград

Дъждът не уплаши ентусиазираните благоевградчани, които дойдоха на площада, за да станат част от празничното тържество. Община Благоевград се беше погрижила със специално обособени шатри, за да се подслонят част от хората. В Деня на християнското семейство бе поставено начало на програмата по повод един от най-дългоочакваните празници. Очаквано,..

публикувано на 21.11.25 в 19:30

Пернишки служители на НОИ искат 20% увеличение на заплатите

Ниските заплати водят до отлив на кадри, заявиха по време на организирания от регионалната структура на КТ „Подкрепа” протест служители на ТП НОИ в Перник и настояха за 20- процентно увеличение на възнагражденията.  Националният осигурителен институт е една от най- работещите и натоварени администрации в страната, каза председателят на синдикалната..

публикувано на 21.11.25 в 15:35

46 дупнишки семейства празнуваха сватбените си юбилеи

46 дупнишки семейства празнуваха заедно днес сватбените си юбилеи.Тържеството се организира от Общината за 12-та година в Деня на християнското семейство. На поканата се отзоваха 40 двойки със златни сватби и 6 – с диамантени. Те бяха посрещнати с питка и мед в местен ресторант от кмета Първан Дангов, който влезе в ролята на кум. Празнуващите изслушаха..

публикувано на 21.11.25 в 15:19

С концерт в Кюстендил ще отбележат Деня на християнското семейство

С празничен концерт в Кюстендил ще бъде отбелязан Денят на православната християнска младеж и семейство. Той ще се състои днес от 18:00 ч. в залата на Килийното училище в града. В концертната програма ще прозвучат изпълнения на смесените църковни хорове при храм „Свети вмчк Димитър Солунски“ и храм „Успение Богородично“ в Кюстендил, ученици от..

публикувано на 21.11.25 в 14:21