В сградата на Трето основно училище "Христо Ботев" Сандански днес пристигнаха 26 метални шкафчета, осигурени по Национална програма "Осигуряване на съвременна образователна среда". Училището е закупило и 8 шкафчета, които ще бъдат използвани от помощният персонал. По този начин училището става първото образователно заведение на територията на община Сандански, което разполага с шкафче за всеки ученик."Радвам се, че завърших една инициатива, която започнах преди година. От днес всички ученици в нашето училище ще разполагат с лично шкафче. До вратата на всяка класна стая ще бъдат разположени шкафчетата, които учениците ще могат да ползват през цялата година." сподели директорът Румен Сидеров.
Главният архитект на община Благоевград отказа да издаде разрешение за строеж на жилищна сграда в имот, собственост на„ПРИНТ ТЕХНИК“ ООД, намиращ се в района на местността Ловен дом. Причината за отказа е незаконосъобразност на внесения инвестиционен проект, който не съответства на предвижданията на действащия Подробен устройствен план...
Концесионен договор за добив на въглища в участък „Стара Тева” предизвика недоволство в Перник. Местните жители подписват възражения до РИОСВ- София срещу инвестиционното предложение. Срещу разработването на находището се обяви и кметът Станислав Владимиров. На брифинг днес народният представител от „Възраждане” Димо Дренчев заяви, че ще подкрепят и..
Няма установени микробиологични отклонения от изпитванията на взетите хранителни проби – това показват резултатите на Българска агенция по безопасност на храните (БАБХ) от извършените лабораторни изпитвания във връзка с предполагаем хранителен инцидент с 10 деца от лагер в хотел в гр. Сандански. Съгласно постъпилата информация, децата са част от..
С изложба на фотографии, документи и предмети НХГ “Св. Св. Кирил и Методий“, бивша Солунска отбелязва 145 години от създаването на учебното заведение и 105 години от преместването на гимназията в Горна Джумая, сега Благоевград. Експозицията е подредена във фоайето на Регионален исторически музей – Благоевград. Д-р Биляна Карадакова от..
Eдин от най-гледаните български филми за годината – „Не затваряй очи“ – се завръща в кината в цялата страна от 18 април! Решението идва в отговор на стотиците съобщения от зрители от всички краища на България, които искат да споделят тази вълнуваща история със свои близки – с онези, които все още не са я преживели на голям екран. Филмът,..
Семинар за киберсигурност и безопасна онлайн среда се проведе в Благоевград. Целта е да се повиши осведомеността на младежите за потенциалните рискове в интернет пространството, както и да осигури практически съвети за справяне с кибертормоза. Как да разпознаваме опасностите в интернет, как да пазим дигиталните си самоличности, профилите в..
Трудова борса се състоя в Кюстендил. Общо 119 работни места предложихa на безработни 15 работодатели от различни сектори в Кюстендилско – ресторантьорство, хотелиерство, дърводобив, транспорт и производство на лекарствени препарати. Борсата премина при огромен интерес от търсещите работа. „Целта на днешната трудова борса е ние като посредник да..