Първата българска световна рекордьорка в леката атлетика и олимпийска вицешампионка на висок скок Йорданка Благоева представи биографичната си книга „Босоногата кралица“.
За събитието в Градската художествена галерия в Благоевград се събраха спортисти, хора на изкуството, журналисти и почитатели на изтъкнатата атлетка.
„Тази книга е послание към младите хора и разказ за годините на постоянство, труд и изпитания, през които се преминава до часа на успеха“, каза Йорданка Благоева, която е вицепрезидент на Българския олимпийски комитет.
„Босоногата кралица“ едно издание, което прелива от спомени, размишления, житейски истини и множество послания, допълнени с богат снимков материал, сподели пред публиката в Благоевград авторката на биографията Юлия Пискулийска.
Йорданка Благоева раздаде автографи, много хора успяха да си направят и снимки с великата българка.943- ма души и 796 моторни превозни средства са били проверени при специализирана полицейска акция в област Перник. Инспектирани са 38 търговски обекта, питейни, увеселителни и нощни заведения, 22 училищни района и 9 наркосборища. Спецакцията е проведена в периода 21- 23 февруари, а резултатите от нея бяха огласени днес. Множество са констатираните..
Тридневна регионална конференция по националната програма "Иновации в действие", която се осъществява от Министерството на образованието и науката, Регионалното управление на образованието в Кюстендил и Основното училище "Св. Св. Кирил и Методий" в Кюстендил започна днес в кюстендилското читалище "Братство". Гости на откриването бяха и началникът на..
По случай четири години от създаването си Центърът за комплексно обслужване на деца с увреждания и хронични заболявания – Благоевград организира “Ден на отворените врати“ . Това е нов вид лечебно заведение, регламентирано от необходимостта за прилагане на комплексен медико-социален подход в грижите за деца с увреждания и хронични..
На 25 февруари 2025 г. в 01 РУ-Благоевград е получен сигнал от собственик на стопанство в махала „Змиярска“ в село Горно Българчево, община Благоевград. Според подадената информация, мъжът е открил мъртво кучето, което отглеждал в своето стопанство, както и още две кучета, принадлежащи на собственици от съседни имоти. Трите животни, чиято порода..
Изложбата „Шипченската епопея през погледа на участника във войната Стефан Кисов“ гостува в Брезник по случай 147 години от Освобождението на България, съобщиха от Общинския исторически музей. Експозицията е на Национален парк-музей „Шипка-Бузлуджа“ и ще бъде открита на 27 февруари в сградата на Общински исторически музей- Брезник, изложбена зала..
От 3 януари, когато стартира зимната контролна кампания, до момента, НАП провери над 1000 търговски обекта, като контролните действия в планинските ни курорти ще продължат до края на сезона. Служителите на „Фискален контрол“ са установили, че общо 350 заведения, магазини и хотели в Банско, Разлог, Добринище, Баня, Боровец, Смолян и Пампорово не са..
В социалната комисия предстои обсъждане - съвместно с комисиите по бюджет и финанси и здравеопазване - на проектобюджета на Държавното обществено осигуряване за тази година. Той предвижда от 1 юли пенсиите за трудова дейност, отпуснати до края на 2024 година, да бъдат увеличени по т.нар. швейцарското правило с 8,6 на сто. В проекта е заложено..