Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съд остави в ареста полицайка от Благоевград

Снимка: БГНЕС

Постоянна мярка „задържане под стража“  постанови съдът на разследващия полицай от Благоевград, която беше арестувана при спецакция в началото на седмицата.

Заседанието продължи близо шест часа при закрити врати заради преглеждането на информация, събирана със  специални разузнавателни средства (СРС).

В продължение на близо три години служителката на Първо полицейско управление в Благоевград е имала контакти с хора от криминалните среди и системно е предоставяла служебна информация на лице, с което е в близки отношения и което е укривала от правосъдието.

Продължава и разпоредената от прокуратурата дисциплинарна проверка на бащата на задържаната, който е началник на „Охранителна полиция“ в дирекцията, въпреки че от няколко години е пенсионер.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Концерт-спектакъл „Земя и ритъм“ събра деца в Благоевград за Деня на околната среда

С концерт-спектакъл под надслов „Земя и ритъм“ възпитаниците на Центъра за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград отбелязаха Световния ден на околната среда. С богата и емоционална програма децата отправиха своите вдъхновяващи послания за опазване на природата и отговорност към бъдещето. За годишния концерт на ЦЛТРДБ зала „Пейо..

публикувано на 12.06.25 в 09:27

Правозащитниците доволни от отпушването на казуса със "Струма" през Кресненското дефиле

Дългогодишният спор около изграждането на автомагистрала "Струма" през Кресненското дефиле е към своя край. Министерството на околната среда и водите обяви, че всички жалби, свързани с проекта, са оттеглени, а делата – прекратени, благодарение на постигнато споразумение между правителството и природозащитни организации. Предвижда се трайно извеждане на..

публикувано на 12.06.25 в 09:18

КЕВР ще обсъди поскъпване на тока, парното и топлата вода

Предстоящото поскъпване на тока, парното и топлата вода от 1 юли с близо 5 процента средно за страната ще бъде обсъдено на открито заседание в Комисията за енергийно и водно регулиране.  На него производителите, електроразпределителните дружества и топлофикациите ще изложат своите становища по предлаганите от регулатора цени.  Най-голямо увеличение на..

публикувано на 12.06.25 в 09:14

Премиера на "Кралиците" по Шекспир в театъра на Перник

Спектакълът "Кралиците" по текстове на Уилям Шекспир в превод на Валери Петров ще представи премиерно общинският драматичен театър „Боян Дановски” в Перник. Драматичният вариант е дело на директора на театъра Екатерина Кънчева, а гост- режисьор е Ангелина Черкезова. В спектакъла са използвани текстове от различни произведения на Шекспир, сред които..

публикувано на 12.06.25 в 09:10

Слънчево време

През деня ще бъде предимно слънчево, сутринта с купеста облачност в източните райони, а около и след обяд и над Рило-Родопската област. Главно там на изолирани места ще има краткотрайни превалявания. Значителни по количество валежи не се очакват. Максималните температури ще са предимно между 28° и 33°, по-ниски по Черноморието. 

публикувано на 12.06.25 в 06:56

Областният управител Георги Динев предложи мерки срещу кибертормоза над деца

„Кибертормозът не трябва да се разглежда като нещо абстрактно, това е реалност, срещу която трябва да се изправим“, каза областният управител на форум „Заедно в борбата с кибертормоза на деца“, част от програма „Киберзащитници“, който се проведе днес в зала „22 септември“ в Благоевград. „Като областен управител, мисля, че най-важното нещо, за..

публикувано на 11.06.25 в 17:19

Гала концерт с Веско Ешкенази в Благоевград

Камерна опера Благоевград и Община Благоевград канят всички любители на класическата музика на едно незабравимо събитие – Гала концерт с участието на световноизвестния цигулар Веско Ешкенази и Оркестъра на Камерна опера Благоевград, под диригентството на маестро Красимир Топалов. Концертът ще се състои на 18 юни 2025 г. от 19:00 часа в зала „Пейо..

публикувано на 11.06.25 в 15:47