Първа копка на новия параклис „Свето възнесение Господне“ беше направена днес в пернишкото село Кладница. Храмът ще бъде построен в местността „Дъбо“, където всяка година на Спасовден се прави и раздава курбан за здраве.
Освещаването на новия градеж беше отслужено от Белоградчишкия епископ Поликарп, а сред официалните гости беше кметът на Перник Вяра Церовска. „Сбъдва се отдавнашната мечта на местните хора и дарителите. Изготвен е един чудесен проект и вярвам, че съвсем скоро той ще бъде реализиран“, заяви градоначалникът.
Строителството на храма се спонсорира от местен бизнесмен. Досега проблеми със собствеността на земята са спирали изграждането на параклиса.
Дупнишки полицаи откриха мъртъв мъж в беседка в Дупница. Трупът, намерен снощи в жилищен комплекс "Бистрица”, е на 53-годишен мъж от гр. София. При обслужването на произшествието на мястото е намерен газов пистолет, пълнител с 3 патрона и гилза, съобщиха от полицията в Кюстендил. Трупът е закаран за аутопсия в кюстендилската болница. По случая..
Жители на пернишкото село Боснек недоволстват заради разширяването на кариера. На проведения експертен съвет в РИОСВ- София не е имало представители на населеното място. До заседанието не е бил допуснат и адвокатът на инициативната група, обявила се против разширението, пише на Фейсбук страницата на селото Илинда Евтимова. На проведения на 30..
Неправилно засичане между два автомобила стана причина за пътен инцидент на булевард „Св. св. Кирил и Методий“ в Благоевград. За щастие, при сблъсъка няма пострадали, а произшествието доведе само до материални щети по единия от автомобилите. Инцидентът стана днес сутринта, когато трафикът в района беше натоварен. По първоначална информация, единият..
Обединеният детски комплекс в Кюстендил дава начало инициативата "Лятна академия за деца“. Заявления за участие в лятната програма могат да се подават от 9.00 часа до 17.00 часа в сградата на комплекса. В безплатните летни занимания могат да се включат деца от 6 до 18 години. Откриването на програмата в Обединения детски комплекс в Кюстендил е на 24..
24 нови дървета ще бъдат засадени по ул. „Стефан Стамболов“ в Благоевград на мястото на 18, които са в недобро състояние. Експертна проверка установи, че декоративните дървета, които подлежат на премахване, представляват опасност. Причините са наранени и прекъснати повърхностни корени, множество механични повреди по кората и стъблото. Сред..
На официална церемония в зала „УСЕТ“ на Югозападния университет „Неофит Рилски“ актьорът Димитър Маринов – първият българин в историята на филмовата индустрия, стъпил на сцената на наградите „Оскар“, получи дипломата си за придобитата образователна и научна степен „доктор“. Той защити успешно своята дисертация на тема „Пътят към сцената и към..
От Института за пазарна икономика са изчислили, че днес настъпва Денят на т.нар. "данъчна свобода". В предишни години той беше по-рано, преди десет години например датата беше 2 май. Това е денят, след който, условно, данъкоплатците работят за себе си, а експертите са установили, че тази година сме изработили рекорден брой дни с данъчен принос към..