С 12-часово шоу от 10,00 до 22,00 часа днес в Банско стартира фестивалът „One Love Tour”.
Изпълнители от България и Република Северна Македония ще докажат, че на езика на музиката и любовта граници не съществуват.
Алея на занаятите ще разкрие тайните на някои от най-старите български занаяти.
Фестивалът стартира символично от Банско, разположен в сърцето на Пиринска Македония и в близост до Струмица, Скопие и Крива паланка. Това са и градовете в Република Северна Македония, където партито ще продължи. А в България рап звездите от двете съседни държави ще посетят още Варна, Бургас и Стара Загора.
Във връзка с ремонт на отсечка на път Е-79 в района на пътния възел "Симитли" и интензивния трафик в посока ГКПП-Кулата по разпореждане на министър-председателя Росен Желязков е създадена допълнителна организация, като служители на "Пътна полиция" регулират и подпомагат движението. Леките и лекотоварни автомобили се отклоняват по стария път. За..
Парламентът разреши разширяването на обхвата на биогоривата, с които след 1 март 2025 г. да бъде извършвано смесването им за бензинови двигатели от нефтен произход в определено съотношение, пише БНР. Това стана чрез приемане на две четения в едно заседание на промени в Закона за енергията от възобновяеми източници. Вносители са депутати от четирите..
Ограничено е движението при км 97 на АМ "Струма" в посока Кулата за леки автомобили поради ремонтни дейности на асфалтовата настилка. Шофьорите се отклоняват по път I-1 Благоевград - Симитли при пътен възел „Благоевград - юг“ и по общинския път Железница – Симитли. Трафикът се регулира от "Пътна полиция".
Противоепидемичните мерки за Кюстендилския регион, въведени от 27 януари до 5 февруари, отпадат от четвъртък, обявиха от РЗИ. За последните пет дни заболеваемостта от грип и остри респираторни заболявания в региона пада и това е трайна тенденция. Ситуацията с грипа и респираторните заболявания в региона е благоприятна - макар че последната информация..
Тази година, спазвайки традицията да избират "Майстор на виното" сред местните винопроизводители, НЧ „15.IX.1903-1909 г.“ в Разлог кани на едно по-различно събитие. Майсторите на виното в Разложко ще могат да срещнат, чуят и споделят с професионалисти опит и практики. И разбира се да покажат какво могат. Ще има мастър клас за любители..
Най-дългата мартеница“ ще представи вековни български традиции и обичаи в Благоевград. В момента тя се изработва от деца от всички школи към Центъра за личностно и творческо развитие на децата на Благоевград. За да представят своето 750-метрово творение, възпитаниците на Центъра ще организират празнично шествие от 15.30 часа на 27 февруари. То..
Полицията в Перник е неутрализирала група, непосредствено след опит за кражба от жилище в квартал „Изток”. Арестът е извършен при спецакция по противодействие на битовата престъпност и ограничаване на кражбите от домове. Крадците - на възраст 19, 23 и 27 години били задържани след проникването им в жилището. В хода на разследването е установено, че..