Директорът на ОД на МВР – Благоевград, старши комисар Дойчин Дойчинов, отчете работата на полицията в региона от началото на годината до момента.
Общо 1 739 са регистрираните престъпления за първите 7 месеца от годината. За същият период през 2018 г., престъпленията са били с около 340 повече. Общо разкритите криминални деяния за отчетения период са 742 или малко над 42 процента. За първото полугодие най-много са престъпленията против собствеността – 599.
„Отчитаме намаление почти по всички видове престъпления. Изключение правят престъпленията свързани с МПС. Регистрираните за тази година са 30, срещу 17 са първото полугодие на 2018 г. Умишлените убийства са 2, спрямо 3 за миналата година, като всички са разкрити“.
ОД на МВР Благоевград се нарежда на 11 място в страната по показател „разкриваемост“ за месец юли, допълни комисар Дойчинов. Той информира, че престъпленията, свързани с наркотични вещества, също бележат спад през 2019 г. – 90 случая, спрямо 141 за миналата година.
„До момента сме иззели над 2 килограма марихуана, 143 стръка канабис, 19 килограма амфетамини и 50 грама кокаин.“, допълни комисар Дойчин Дойчинов.
Бюджетът на Община Кюстендил за 2025 г. е в размер на 106 млн. лв., а заложеният дефицит е 4,375 млн. лв. Основното перо в него е образованието, за което са предвидени 40 млн. лв. В тазгодишния бюджет за социални услуги са предвидени 17 млн. лв., а за култура около 11 млн. лв. 850 000 лв. са средствата, заложени за спортни дейности и постижения, от..
Общата макрорамка на проектобюджета на община Перник за 2025 година е над 168 млн. лева, с близо 7 млн. лв. повече в сравнение с миналата година. Отново най- много средства са предвидени за сектор образование. При слаб интерес от страна на гражданството, както всяка година и сега, премина общественото обсъждане на проектобюджета на община Перник...
Днес в Конферентната зала на Областна администрация Благоевград заместник областният управител Христо Ангелов откри заседание на основния състав на Областния съвет за сътрудничество по етническите и интеграционните въпроси. На срещата бяха отчетени и обсъдени въпроси, свързани със състоянието на мрежата от здравни медиатори на територията на..
Двойно по-малко хора от предвиденото ще се обучат в дигитални умения и цифрови компетентности с електронните ваучери, предоставяни от Агенцията по заетостта. Схемата, финансирана с пари по Националния план за възстановяване и устойчивост, ще се предоговаря с Европейската комисия. Тя е част от промените по ПВУ, приети от правителството и изпратени в..
Близо 600 000 души са декларирали доходите си пред НАП седмица преди изтичане на крайния срок – 30 април. Повече от 86% от годишните данъчни декларации са подадени по електронен път с персонален идентификационен код (ПИК) или електронен подпис (КЕП). Малко над 1500 данъкоплатци са изпратили формулярите си по пощата, а почти 74 000 са ги подали в офис на..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще участва в работна среща на тема: "Развитие на бизнеса и трудовия пазар в Кюстендил и региона", която ще се проведе в Кюстендил. Дискусията започва в 14:30 часа в сградата на Областната администрация в Кюстендил. Министър Гуцанов ще представи възможностите за подготовка на работна ръка с..
Шофьор на товарен автомобил е починал след катастрофа край Дупница. Камионът, управляван от 65-годишния мъж, се е преобърнал вчера, в района на пътен възел "Байкал" на автомагистрала "Струма", като шофьорът е изгубил контрол. Товарният автомобил се е движил в посока Благоевград, а инцидентът е станал малко преди 10:00 часа сутринта, казаха от..