9,16 на сто от имащите право на глас в община Сандански са се явили пред урните до 10 ч. тази сутрин. Това сочат данните на Общинската избирателна комисия, ангажирана с провеждането на балотажа. Или иначе казано, малко над 3 100 санданчани са отишли тази сутрин да гласуват. В сравневние с първия тур на изборите за местна власт, има спад с около 5 %.
Близо 35 хил. са ибирателите на територията на общината. По време на днешния балотаж те ще могат да гласуват в 75 секции, разпределени както в общинския център, така и в 37-те села на общината и в гр. Мелник.
В 5 от тях днес, освен че трябва да бъде избран общинският кмет, ще трябва да излъчат своя местен управник за следващите четири години.
Така жителите на селата Лебница, Джигурово, Ново Делчево, Катунци и Петрово, които не успяха да си изберат кмет на първия тур на изборите, сега ще гласуват с две бюлетини – за общински кмет и за кмет на кметство.
До този момент няма подадени жалби за нарушения на изборния процес в ОИК, каза нейният председател Весела Цомпова.
Днес ще е предимно слънчево с временни увеличения на високата облачност. Преди обяд в Дунавската равнина и по долините на реките в Южна България ще е мъгливо. Ще е почти тихо, а през деня за кратко ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, а максималните - между 14° и 19°, по-ниски в местата с трайна мъгла..
Днес, 15 ноември, по пътя към хижа "Яворов" бяха вандалски отсечени пет млади тополи, засадени преди 12 години със средства на данъкоплатците. Дърветата са повалени и демонстративно оставени на пътното платно – акт, който показва открито неуважение към труда и средствата, вложени от цялата общност, съобщава на фейсбук страницата си община Разлог...
Инициативата е насочена към подкрепа на семействата, загубили деца. Теренът, където ще израсне бъдещата гора, е подбран съвместно с ДГС - Брезник и Югозападното държавно предприятие. Върху него бяха засадени над 2000 дръвчета от вида дъб, бор, акация и бреза. "Тук е залесявано. Има малък процент на непрехващаемост. Сега с тази инициатива ще..
От днес започва Рождественският пост, който ни подготвя за достойно посрещане на Рождество Христово. Според Устава на Българската православна църква Коледният пост е втори по своята продължителност след Великия пост за Възкресение Христово. Той е 40-дневен, но не е така строг като Великия или Богородичния пост. Започва от 15 ноември и завършва на 24..
Американският университет в България ще отвори вратите на благоевградския кампус за всички кандидат-студенти и техните семейства днес. По време на целия ден, бъдещите студенти ще имат възможност да се запознаят с академичните и социалните аспекти на живота в АУБ. В рамките на деня, посетителите ще могат да се срещнат с преподаватели от различни..
Повече от сто семейства ще отпразнуват златна, сребърна или диамантена сватба в Разлог, съобщиха от администрацията. На 15 ноември ще бъдат отбелязани 58 златни, 45 сребърни и 10 диамантени сватби, а кметът на общината Красимир Герчев е поканен за кум. От общината допълват, че златните, сребърните и диамантените сватби на Разлог са едно от..
Днес не се очаква промяна в синоптичната обстановка. Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево. В Дунавската равнина, а преди обяд и по долините на реките в Южна България ще е мъгливо. Почти тихо време. Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°, значително по-ниски в местата с трайна мъгла; в София – около 16°. В..