Бившият национал на Северна Ирландия Уорън Фийни е новият треньор на втородивизионния ФК „Пирин“ (Благоевград). Той бе представен на пресконференция от главния мениджър на клуба Ива Уорън, изпълнителния директор Венко Попов и административния директор Вили Елезов. 38-годишният специалист, баща на 4 деца, напусна работата си в северноирландския втородивизионен Ардс, за да застане начело на благоевградчани. Договорът на Фийни с „Пирин“ е за година и половина, като той не само ще бъде треньор на отбора, но и по британски модел ще изпълнява ролята на спортнотехнически мениджър на тима. Фийни обича предизвикателствата и харесва проекта „Пирин“. Футболното му кредо е да се бори само за победата и да я преследва с всички възможни футболни средства. В момента работи за сформиране на своя треньорски екип. От първата му тренировка футболистите на „Пирин“ са останали с впечатлението, че налага подчертана интензивност в заниманията. Фийни не очаква да стане най-добрият приятел на играчите на „Пирин“, но иска да ги поведе към успехите и постигне нещо сериозно с „орлетата“.

Автомобилни гуми горят в местността "Войниковец" в Перник, в близост до пернишката крепост. Три противопожарни екипа работят по потушаването на пламъците. На място има и три патрулни автомобила на полицията. Няма опасност за населението и за намиращата се в съседство гора, казаха от ОД на МВР. Причината за пожара тепърва ще се установява. Това което се..
Остава бедственото положение в общините Петрич, Сандански и Струмяни. Бедствено положение в късния следобед беше обявено и в община Симитли. Засега нивата на големите реки - Струма и Места, са малко над средните, но все още далеч от критичните стойности. По-големият проблем е свързан с малките реки, които се вливат в Струма и Места. Падналото..
Осем магистрати и двайсет полицаи от цялата страна бяха номинирани в конкурса „Сткрахливият умира всеки ден, смелият-само веднъж“ в памет на италианския магистрат Джовани Фалконе. Отличени бяха и служители на отделите „Борба с наркотрафика в Централно митническо управление и митница Бургас, както и от Агенция Митници – отдел „Борба с наркотрафика“..
Над 200 ученици и студенти преминаха през дните на отворените врати в Анаеробната инсталация за преработка на разделно събрани биоотпадъци в землището на село Бучино. Голям интерес от двата университета и училищата отчита Наталия Димитрова, началник отдел „Екология“ в Община Благоевград. По този начин Община Благоевград се включва в..
С около 400 повече заявления за енергийни помощи са подадени в област Перник в сравнение с предходната година. С близо 400 повече са и подпомогнатите домакинства. Размерът на помощта за целия отоплителен сезон е 606,70 лв., като сумата се отпуска еднократно и наведнъж. Всички подадени заявления са обработени, в процес на разглеждане са само две, съобщи..
Горски и военни ще залесяват опожарената гора край Симитли. На 2 декември (вторник) служители на ЮЗДП, ТП „ДГС Симитли“ и 3-то бригадно командване към Сухопътните войски ще залесят опожарен район, който се намира над село Мечкул. В кампанията, чийто старт беше даден преди седмици, когато горски и летци от ВВС залесиха край Самоков, ще участват около 50..
Паднало количество дъжд: между 20-25 л/кв м- равномерно за деня. По-големи количества - над 35 л./кв.м. за последните три часа са паднали в Санднаски. Изолирани места с наводнени мазета на къщи и улици има в с. Левуново, с.Ново Делчево и с. Лиляново. В района на Кресненското дефиле и прохода Предел има паднали камъни, които се отстраняват от служители..