Това съобщи на пресконференция днес председателят на Общинския съвет Андон Тодоров: „Търсим, но е трудно. Според мен, опитен адвокат от Адвокатската колегия няма да напусне работата си. Има млади хора, но все още неопитни. Обсъждаме 2-3 имена“ –каза г-н Тодоров и допълни, че до 15 февруари Общинският съвет Благоевград ще има щатен юрист.
Андон Тодоров посочи още на пресконференцията някои от приоритетите в неговата програма, по които ще работи активно – изграждането на зелени пояси, създаване на екоинспекция, регулярно измиване на улиците, поставяне на контейнери за събиране на стари дрехи и обувки, които ще бъдат разпределяни за социално слаби граждани и за рециклиране, ще се поставят и филтри на комините за пречистване на въздуха.
Редовното заседание на Общинския съвет – Благоевград е насрочено за 31 януари от 9.30 ч.
Чуйте звуковия файл:
Все по-важна става мисията на българското училище и на българското семейство да възпитава децата в ценности и добродетели. Това подчертаха министърът на образованието и науката Красимир Вълчев и директорът на гимназията в Рибново, която носи името на Йордан Йовков и днес чества патронния си празник. Средното училище в Рибново, което е най- голямото..
На 13 ноември (четвъртък) от 11:00 до 15:00 часа във фоайето на Младежки дом – Благоевград ще се проведе осмото издание на „Панорама на университетите – 2025“. Събитието има за цел да помогне на кандидат-студентите да направят информиран избор за своето образование и професионално развитие и да предостави възможност на младите хора от региона..
Окръжният съд в Кюстендил призна подсъдима за виновна в избягване на плащането на данъчни задължения в особено големи размери. Съдът й наложи едно общо, най- тежко наказание – „лишаване от свобода“ за срок от 2 години, изпълнението на което се отлага за изпитателен срок от 3 години. Съдът в Кюстендил призна за виновна подсъдимата в това че, в периода..
Районният съд в Дупница е отменил наказателно постановление от 150 хил. лв., наложено на ТЕЦ "Бобов дол". То е издадено от директор на дирекция "Административни, финансови и правни дейности", упълномощен да изпълнява правомощията на директор на Регионална инспекция по околната среда и водите – София. Наказателното постановление е на основание на..
Програмата за отбелязване на престолния празник на храм "Св. вмчк Мина" в Кюстендил започва днес. Тази вечер в църквата "Св. Мина" в града ще бъде посрещната частицата мощи на св. Мина, която се съхранява в храм "Св. вмчк Димитър Солунски" в града, а по-късно ще бъде отслужена архиерейска празнична вечерня с петохлебие. Празникът ще продължи и утре –..
Двама въоръжени и маскирани мъже са ограбили 52- годишен мъж в Перник. За да го сплашат произвели няколко изстрела. Извършителите са задържани, съобщиха от полицията. Инцидентът е станал на 7 ноември в близост до жп спирка „Разпределителна”. Нападателите били маскирани и облечени с тъмни дрехи. Те заплашили потърпевшия с пистолет. За да го сплашат..
110 двойки от Дупнишко отбелязват тази година златни и диамантени сватби. По традиция, Общината организира тържествено общо честване в Деня на християнското семейство – 21 ноември. Церемонията ще се проведе от 11ч. в местен ресторант. Поканени са всички семейства, които ще празнуват 50 и 60-годишен съвместен живот. Те са се врекли във вярност през..