Всеки, който желае да помогне, може да се включи в благотворителната кампания, като остави определената от него сума в дарителските кутии или по банкова сметка, открита за лечението на Лъчезар.
На благотворителния базар се продават и билети за концерта в помощ на Лъчо, който се организира от Езиковата гимназия “Акад. Людмил Стоянов”– Благоевград и ще се проведе на 13 февруари от 19:00 часа в зала „Яворов“. В него ще вземат участие ансамбъл „Пирин”, клуб по спортни танци „Импулс”, музикално училище „Престо”, балетна школа „Кроазе”, танцова формация „Астра”, ДЮФА „Пиринска китка”, вокално студио „Фа диез”, студенти от Американския университет и ученици от ЕГ „Акад. Л. Стоянов”.
Час по-рано във фоайето на залата ще има друг благотворителен базар, средствата от които отново ще бъдат за Лъчезар Димитров.
Състав на Окръжния съд в Благоевград осъди 48-годишен мъж за палеж на комплекс „Купола“ в гр. Благоевград. С присъдата съдът наложи на подсъдимото лице наказание „лишаване от свобода“ в размер на 4 г. и 6 м./четири години и шест месеца/ при първоначален „общ режим“ на изтърпяване на наказанието. Съдът приспадна от изпълнението на така наложеното..
На 4 ноември ще бъде подписано споразумение с Република Северна Македония за общия трансграничен тунел, част от Коридор № 8. Железопътните участъци на трансграничното трасе от Радомир до Перник и от Перник до София са върнати в инвестиционната програма на Национална компания „Железопътна инфраструктура“, съобщи в Кюстендил заместник..
Двамата служители на Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация", задържани за поискан подкуп, вече са уволнени. Те поискали подкуп от четирима водачи на камиони, превозвали техниката на британската поп звезда Роби Уилямс за концерта му в София, съобщи в Кюстендил вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов. Двамата задържани..
Изложба на Боряна Боко ще бъде открита тази вечер в галерия „Марин Гогев” в Перник. Експозицията е озаглавена „Дневниците на Боряна Боко“ и е селекция от най-новите й творби, сред които „Стълбата”- символична композиция за стремежа и самотата, монохронни сцени, сюрреалистични образи. Според авторката поредната й изложба е визуална изповед в рисунки,..
При засилен интерес се провежда днес инициативата „Ескейп стая на колела“ в Благоевград. Събитието е част от информационната кампания, насочена към превенция на трафика на хора. Мобилната „Ескейп стая“ представлява специално оборудван товарен автомобил, който дава възможност чрез интерактивна игра да се повиши чувствителността на младите хора..
25-годишен мъж от Перник е обявен за издирване заради домашно насилие, съобщават от ОДМВР. Сигнал срещу него е подала 20-годишната му съпруга. Пред полицаите жената е заявила, че съпругът ѝ я удрял в областта на главата, причинявайки ѝ лека телесна повреда. Т я е освидетелствана и са ѝ снети писмени сведения. По още един сигнал за домашно насилие от..
С официално откриване на изложба „По калдъръмените улици на времето“ - снимки на архива на Музеен комплекс – Банско, днес, от 17:00 часа ще започнат честванията по случай 5-ти октомври – Ден на Банско. Програмата ще продължи през цялата седмица, с разнообразни културни и музикални събития, посветени на историята и традициите на града...