Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На над 1 600 произшествия са реагирали служителите от РДПБЗН – Перник през миналата година

В сравнение с предходните четири години повикванията на екипите бележи ръст. Увеличен е и броят на загиналите при пожари в сравнение с предходните години.

Седем граждани са загинали при пожари, а пострадалите са десет. 1668 е общият брой на повиквания. Преобладават пожарите без материални загуби – 942 броя. Пожарите с материални загуби са 230. Най-много пожари със загуби са регистрирани в отраслите „Жилищно стопанство”,„Транспорт и складиране” и „Енергетика”, се сочи в отчета на Регионална дирекция „ПБЗН”.

В зависимост от причините, преобладават пожарите поради небрежност при боравене с открит огън, късо съединение и техническа неизправност. Лъжливите повиквания се запазват през изминалия 5-годишен период. 

В процес на установяване са 52 броя пожари,за които са образувани досъдебни производства и са изготвени пожаро-технически експертизи.

През годината са извършени 1653 проверки – най-много в сравнение с последните пет години. Връчените разпоредителни документи и актове обаче са по-малко, което е показател за подобряване на противопожарното състояние в обектите. 

Отчетът на Пожарната е представен от директора на регионаланата дирекция комисар Борис Борисов в присъствието на директора на ГД ПБЗН гл. комисар Николай Николов и областният управител на Перник Емил Костадинов.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Обмислят покриване на коритото на река Банщица през Кюстендил за осигуряване на паркоместа

Покриване коритото на река Банщица, която минава през Кюстендил, би осигурило стотици паркоместа, предлагат съветници. На един етап имало и внесена докладна за разглеждане в градския парламент, но незнайно по какви причини не ѝ е даден ход. Паркоместата в Кюстендил не достигат - така е от години, а от два дни се прилага контрол с издаване на..

публикувано на 11.06.25 в 12:37

Стартираха ремонтните дейности на улица „Явор“ в Разлог

Кметът на община Разлог, инж. Красимир Герчев, инспектира строителния обект, намиращ се на ъгъла на улиците „Стара планина“ и „Явор“ в Разлог. В момента се извършват ремонтни дейности по проект, финансиран от програма ПУДОС (Предприятие за управление на дейностите по опазване на околната среда). Те включват:  смяна на канализацията,  подмяна на..

публикувано на 11.06.25 в 10:35

В Банско ще бъде открито Европейско първенство по рафтинг

Банско ще бъде домакин на първото в България Европейско първенство по рафтинг 2025 г. От 23 до 29 юни участници от над 10 европейски държави ще се състезават в екстремния спорт. Самите състезания ще се проведат по река Струма в Кресненското дефиле, където тренировките ще започнат на 23-ти юни, а официалното откриване ще бъде в центъра на град..

публикувано на 11.06.25 в 09:58

Тежка загуба за Разлог: Почина д-р Божидар Велев

Община Разлог потъна в скръб след вестта за кончината на д-р Божидар Велев – уважаван лекар, отдаден управител на МБАЛ - Разлог и обичан човек от цялата местна общност. Д-р Велев оставя след себе си дългогодишна и значима кариера в областта на здравеопазването. В продължение на десетилетия той ръководеше болницата в Разлог с отдаденост и..

публикувано на 11.06.25 в 09:52

Проектиране на 18 сгради за саниране започна в Благоевград

Започна проектирането на 18-те сгради в Благоевград, одобрени за саниране в първия етап на процедурата „Подкрепа за устойчиво обновяване на жилищния сграден фонд", финансирана със средства по Националния план за възстановяване и устойчивост. Това стана възможно след сключването на договорите за възлагане на инженеринг – проектиране и саниране – с..

публикувано на 11.06.25 в 09:41

НС гласува на второ четене промени в Закона за висшето образование

Депутатите трябва да одобрят преобразуването на Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) в Университет по застраховане и финанси.  Какво още включва програмата на народните представители? Висшето училище по застраховане и финанси се преобразува в Университет по застраховане и финанси Парламентът трябва да се произнесе и дали ще разреши..

публикувано на 11.06.25 в 09:14

ВАС решава дали Законът за здравето дискриминира пациенти при заплащане на лечението

Очаква се Върховният административен съд да даде ход на делото, в което ще се вземе окончателно решение дали Законът за здравето дискриминира пациенти по възраст и вид увреждане при заплащане на лечение.  Делото е образувано по жалба на здравното министерство и Народното събрание, след като предишната инстанция се произнесе в полза на сдружение..

публикувано на 11.06.25 в 09:00