Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Камери и табели срещу незаконното изхвърляне на отпадъци в Самоков

Снимка: Община Самоков

 В Самоков от днес започна поредното почистване на сметището на територията на бившия завод „Любчо Баръмов”. 

 Предвижда се почистване и уборка на целия терен и извозване на отпадъците. Почистване ще бъде извършено и на другия проблемен район, който е определен за депониране на земни маси. В него има и множество частни имоти, като на собствениците са направени предписания да вземат мерки, да си почистят терените и да ограничат достъпа до имотите си, за да не се изхвърлят отпадъци в тях. 

 Последното почистване на района бе направено преди по-малко от месец, но явно това не дава резултат. По тази причина Община Самоков ще постави предупредителни табели за забрана за изхвърляне на отпадъци и ще посочи размера на глобите, които се налагат. Също така ще бъдат монтирани и камери, чрез които нарушителите ще бъдат идентифицирани и ще им бъдат налагани наказания. Кметът Владимир Георгиев изпрати писмо до полицията в Самоков с искане за съдействие за опазване на терените от нарушители. На заловените лица, освен че ще бъдат налагани глоби, ще бъдат конфискувани и превозните средства, с които извършват нарушението, напомнят от общинския пресцентър..



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Нови класове за любителите на музикалното изкуство в читалището в Симитли

Нови класове за любителите на музикалното изкуство обяви НЧ „Св. Климент Охридски – 1922“ в Симитли. От тази година стартира обучение по акордеон с ръководител Денис Тодоров и клас по тамбура с ръководител Кирил Гегов. Интерес към обявените нови класове има, каза секретарят на читалището Димитринка Байракова. Любопитното е, че към момента желаещите да..

публикувано на 03.02.25 в 16:04

Продължава гасенето на пожара в сметището край Кюстендил

Продължава гасенето на пожара, който възникна вчера рано сутринта в района на сметището за битови отпадъци край с. Радловци, на няколко километра от град Кюстендил. От полицията в града казаха за Радио Благоевград, че на място работят екипи на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Кюстендил, както и техника на общинското..

публикувано на 03.02.25 в 16:00

Намаляват случаите на грип в област Перник

Намаляват случаите на грип и остри респираторни заболявания в област Перник след обявяването на грипната епидемия. Въведените с нея противоепидемични мерки са в сила от 30 януари до 9 февруари включително. По данни на РЗИ за периода от 27 януари до 2 февруари заболелите са 146 срещу 174 за предходната седмица, като заболеваемостта е 219 на 10 000 души..

публикувано на 03.02.25 в 15:21

Затягат водния режим в Брезник и село Ноевци

Със заповед на кмета Васил Узунов от 10 февруари се променя графикът на водоподаване в Брезник и село Ноевци. Причината е в липсата на валежи, честите аварии и продължаващото намаляване на обема на язовир „Красава”, който захранва с питейна вода град Брезник и няколко села в общината. Съгласно новата разпоредба в делничните дни - от понеделник до..

публикувано на 03.02.25 в 12:25

В Гоце Делчев почитат патрона си с цветя и концерт

153 години от рождението на патрона на града  ще отбележат на 4 февруари 2025 г. в град Гоце Делчев.  От 16.00 часа пред Дома на културата ще има музика, песни и танци с млади таланти от Гоце Делчев. В 17.00 часа пред паметника на Гоце Делчев на централния площад в града, ще бъдат положени венци и цветя в памет на Гоце Делчев. След това, от 18.00..

публикувано на 03.02.25 в 12:20

Гражданска петиция настоява за оптимизиране на учебните часове

Петиция до МОН за оптимизиране на учебните часове набира подкрепа в интернет, пише БНР. Един от мотивите на създателите на петицията - ранно ставане и късно приключване на учебните занятия при двусменен режим. Родители смятат, че децата са пренатоварени. Ученици – че се учат много ненужни неща. Да има промени в учебните програми настоява и директорът..

публикувано на 03.02.25 в 10:58

Разложанин покори Каменния страж на Америка

Георги Колевичин от Разлог с поредната успешна експедиция.  Този път изкачи Каменния страж на Америка. Младият мъж от Разлог приключи успешно експедицията по изкачване на връх Аконкагуа (6962 м.) в Южна Америка. Величествен, мистичен и неземно красив, връх Аконкагуа издига огромната си снага почти на границата между Аржентина и Чили в..

публикувано на 03.02.25 в 10:33