В Общинска избирателна комисия – Благоевград е постъпило писмо от председателя на Административен съд – Благоевград, ведно с Решение 104/22.01.2020 г. на Административен съд – Благоевград и Решение 4542/ 16.04.2020 г. на Върховен административен съд, което решение е влязло в сила и не подлежи на обжалване.
Писмото е заведено с входящ № 539/23.04.2020 г. по входящия регистър на ОИК – Благоевград. В писмото се съдържат указания към Общинската избирателна комисия Благоевград, според които същата следва да се произнесе със свое решение и да прекрати предсрочно пълномощията на кмета на община Благоевград, в 14 дневен срок от получаването му. В тази връзка ОИК – Благоевград ще се събере на нарочно заседание, на 28 април 2020 г., от 18.00 часа. За мястото на провеждане на заседанието и мерките, които ще се предприемат съгласно препоръките на Националния оперативен щаб, с цел опазване на живота и здравето на членовете на общинските избирателни комисии, ОИК ще информира допълнително.
Съвместно с Исторически музей-Разлог и членките от клуб „Втора младост“, потребители и служители от Центъра за социална рехабилитация и интеграция, днес започнаха да изработват пъстри мартеници. С взаимна помощ и с много старание и любов към детайла, потребителите на социалната услуга направиха десетки мартенички. Освен различните видове мартенички за..
За поредна година Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните(МКБППМН) към община Банско отличи и награди участниците в конкурса „Модерен ли е добрият пример?“. Наградите бяха връчени по случай „Деня на розовата фланелка“ от Магдалена Юсева, зам.-кмет на община Банско и председател на МКБППМН. В..
Сдружението на Югозападните общини (СЮЗО), като организация, обединяваща 26 общини от Югозападна България и която повече от 24 години работи в тяхна полза и подкрепа, се включва активно в дискусиите за промени в районите на планиране, включени в Картата на регионалните помощи на Република България за следващия програмен период, които пряко засягат..
Централната избирателна комисия (ЦИК) вече разполага с определението на Конституционния съд (КС) за преизчисляване на резултатите от изборите от 27 октомври миналата година. КС нареди повторно преброяване на национално ниво на гласовете за 51-вото Народно събрание Даниел Стефанов: КС направи възможно най-широкото броене В предадените вчера..
За трети бойкот на търговските вериги днес призовават организаторите на инициативата. Този път бойкотът ще засегне и банките с мотив, че за една и съща услуга плащаме различна такса на различните банки, но всички те печелят от парите на клиентите си. Благоевградчани подкрепят третия бойкот с пазаруване от малките квартални магазини и директно от..
Банско отново ще отбележи тържествено Тодоровден – един от най-обичаните пролетни празници, известен още като Конски Великден. Тази година празникът ще се състои на 8 март, шест седмици преди Възкресение Христово. По традиция, с подкрепата на Община Банско и Народно читалище „Никола Вапцаров“, собственици на коне ще организират празнични ритуали,..
Парламентарната Комисия по енергетика ще изслуша кандидатите за председател и за членове на Комисията за енергийно и водно регулиране. За поста председател е номиниран, от ГЕРБ-СДС, Пламен Младеновски, сега директор на дирекция “Електроенергетика и топлоенергетика” в регулатора. ПП-ДБ предлагат Меглена Русенова, председател на фотоволтаичната..