Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Актьори помагат на служители на фирми да се справят с депресията заради изолацията

Ирена Георгиева, режисьор
Снимка: Личен архив

Режисьорът Ирена Георгиева, заедно с група актьори, млади и известни имена, помагат на служители в български фирми да не изпадат в депресия и по-леко да приемат извънредната ситуация, свързана с коронавируса, с "Карантиран смях."

"Димитър Живков, Димитър Иванов –  капитана, Миро Симеонов и Поли Христова измислихме нов начин за забавление и за справяне с кризата за повечето фирми, чиито служители работят от къщи - онлайн игри за опознаване на колектива и за справяне с кризата."

Предлагат и различни театрални скечове, които да развеселяват служителите. Дават им и задачи –  от едната седмица, за следващата, под формата на игра.

"Хората наистина се забавляват и имат нужда от такова нещо. Определено тим билдинг игрите помагат, разговаряйки с тим лидерите, разбираме, че колектива се сплотява повече и се чувстват по-добре, въпреки ситуацията."

Много е трудно за хората на изкуството, за актьорите в тази ситуация, дори и за тези, които са на щат. Затова и фирмите им помагат в трудната за тях ситуация.

"Чисто емоционално, това са много раними хора, които трябва да им се дава нещо да правят, нещо да творят, да не остават в пространството просто така, защото иначе депресията много силно може да ги настигне."

Информацията е на програма "Хоризонт" на БНР




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

С изцяло обновен плувен басейн посреща 15 септември Десето основно училище в Перник „Алеко Константинов”

Текуши ремонти са направени в голяма част от учебните заведения в общината, а в навечерието на новата учебна година започна изграждането и на физкултурен салон в двора на Средно училище с разширено изучаване на чужди езици „Д-р Петър Берон”.  Подобряване на училищната инфраструктура е сред приоритетите на община Перник тази година,каза пиарът на..

публикувано на 13.09.25 в 13:50

Според Бойко Борисов ляво-популистки кандидат ще спечели президентските избори

Според лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с внесения вот на недоверие ПП и ДБ предопределят отсега президентските избори. Според него вече е ясно, че ще спечели ляво-популистки президент. Бойко Борисов направи тази категорична прогноза  пред младежи от област Кюстендил, участващи в регионална академия в Кюстендил на тема "Сигурността и развитието на..

публикувано на 13.09.25 в 13:15

Росен Желязков: Предстоящият вот е в противоречие с Конституцията

Росен Желязков: Предстоящият вот е в противоречие с Конституцията Внесеният вот на недоверие е представен като един изключителен труд от 80 страници, но той повтаря, в голяма степен, вече случили се вотове, каза в Кюстендил премиерът Росен Желязков. Той беше гост на провеждащата се регионална академия на Младежи ГЕРБ в града. Министър-председателят..

публикувано на 13.09.25 в 12:45

Разлог ще почете паметта на пилота Венцислав Дункин

Почетна обиколка с американски автомобили ще се проведе в Разлог в памет на загиналия военен пилот кап.Венцислав Дункин.  Преди една година той загина заедно с майор Петко Димитров при катастрофа със самолет в авиобаза "Граф Игнатиево" по време на подготовка за авиошоу.  Почетната обиколка на града ще започне в 13:00 часа, след което автомобилите..

публикувано на 13.09.25 в 09:36

Младежки празник ще се проведе в Благоевград

Младежки празник ще се проведе от 16:00 часа днес в парк „Бачиново“ в Благоевград.  Събитието се организира от Младежкия център – Благоевград, Местната комисия за борба с противообществените прояви, Община Благоевград и Общинския младежки парламент.  На поляните в парка, желаещите да се включат в събитието ще открият арт ателиета, работилничка за..

публикувано на 13.09.25 в 09:34

Благотворителен фестивал в подкрепа на опожарените домове в Трънско

Благотворителен фестивал в подкрепа на опожарените домове в Трънско ще се проведе днес в село Зелениград. Фестивалът е в чест и на всички доброволци, които са навсякъде, където има нужда от тях. "Там, където България среща Сърбия, планината среща небето, а музиката среща адреналина- елате да преживеем свободата заедно" – така организаторите приканват..

публикувано на 13.09.25 в 09:18

Продължава борбата с пожара в Рила

Пожарът в Природен парк Рилски манастир, който пламна на 9 септември, все още не е локализиран.  Огънят продължава да се разпространява, като засегната площ е вече над 700 декара, каза за радио Благоевград говорителят на полицията в Кюстендил Катя Табачка.  Н а място са екипи от пожарната, служители на Парка и на Рилската света обител.

публикувано на 13.09.25 в 09:17