Остри критики към сегашното управление на Благоевград отправи председателят на ОбС Андон Тодоров. Той подчерта, че общината в момента се движи по инерция, без адекватни управленски решения. Според Тодоров проблемите в града са много, като основните са, че общината е спряла работа по всички проекти, не кандидатства по нови, което води и до тежкото финансово състояние.
„До мен достига информация, че парите в общината са много малко и е възможно да не се съберат достатъчно за заплати на служителите през юни. Много фирми имат да получават пари от общината по различни договори, ако си ги потърсят и ни пуснат на съдия изпълнител, нищо чудно да ни спрат тока и водата. Няма приходи, няма проекти, орязани сме по програмата „Региони в растеж“. Общината е оставена на самотек."
Тодоров посочи, че единствените проекти, които в момента се изпълняват и се работи по тях, са започнати от предишното управление – LED осветление, модернизация на спирките за градски транспорт и подлеза на кв. „Грамада“.
Председателят на ОбС – Благоевград изнесе тези факти на редовната месечна пресконференция, преди заседанието на местния парламент. 50 са точките заложени в дневния ред на предстоящата сесия. Ще бъде разгледано и предложение за създаване на временна комисия за номинации, която ще има правомощията да издига кандидати за поста на обществен посредник.
Сред интересните точки в предстоящото заседание е тази, която касае финансовия отчет на дружеството „Пирин“ – печалби и загуби. Андон Тодоров изрази възмущението си от факта, че отчетите на останалите общински дружества няма да се разглеждат на сесията, поради забавяне на преписките отстрана на кметския екип.
Подробности в звуковия файл."Украйна, бъди смела, бъди силна! Ние сме с теб!", това написа премиерът Росен Желязков с своя профил в Х по повод срещата между Доналд Тръмп и Володимир Зеленски, която завърши със скандал. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов настоя да се проведе незабавна среща на върха между Съединените щати, европейските държави и съюзници, на която всички гледни точки..
С богата празнична програма община Благоевград отбелязва освен 1 март, и Деня на самодееца. Стартът бе даден точно в 11:00 часа на пл. „Георги Измирлиев“, където малки и големи посрещнаха Баба Марта. След като тя поздрави всички присъстващи и им завърза мартеница за здраве, децата от ФТА „Пиринче“, ДЮФА „Пиринска китка“, ФГ „Бисери“, ФГ..
С близо 10 процента поскъпват някои куриерски услуги от днес. Две от най-големите компании въвеждат и нови правила при таксуването на най-малките пратки. Въвежда се 10 на сто увеличение на цените за доставка на вътрешни и международни палетизирани пратки, което се налага по транспортно-логистични причини. Няма да има повишение на цената на масовите..
На 1 март празнуваме Баба Марта – един от най-почитаните български празници. На този ден хората, дърветата и животните се закичват за здраве и успех с мартеници, направени от пресукан бял и червен конец. С празнична програма, организирана от Община Благоевград и Народно читалище „Никола Вапцаров – 1866“ в Благоевград ще бъде отбелязан 1..
Днес посрещаме един от най-обичаните български празници – символ на здраве, късмет и пролетно пробуждане. По стара традиция връзваме мартенички на близките си, за да им пожелаем сила, радост и благоденствие. Белият конец носи чистота и надежда, а червеният – топлина и живот. Нека Баба Марта ни дари със здраве, усмивки и щастливи моменти!..
Ще бъде предимно облачно със слаби валежи от дъжд, над 1500 метра – от сняг, в северните райони на отделни места дъждът ще се примесва със сняг. Почти без валежи ще е в Югоизточна България. В сутрешните часове на много места в равнините и низините ще бъде мъгливо. Вятърът все още ще е от юг-югоизток, предимно слаб, в Дунавската равнина за кратко..
Временно е ограничено движението по път I-1 Благоевград – Симитли поради горящ автомобил. Обходен маршрут: от път I-1, по пътен възел „Благоевград ЮГ“ по АМ „Струма“, по п.в.„Зелендол“ обратно на път I-1. Трафикът се регулира от пътна полиция.