Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ГЕРБ – Благоевград с почетна грамота за принос към хуманната същност на БЧК

Почетна грамота за утвърждаване на хуманната същност на Червения кръст в интерес на обществото и държавата получи структурата на ГЕРБ в Благоевградска област. Отличието, подписано лично от председателя на хуманитарната организация Христо Григоров, бе връчено на общинския ръководител на ГЕРБ – Благоевград инж. Росица Димитрова от д-р Бойка Маринова, началник на Отделение по трансфузионна хематология към МБАЛ – Благоевград и представители на БЧК. 

ГЕРБ – Благоевград получава признанието за доказано отговорно отношение и активно участие на ръководството и членовете в организирани кръводарителски акции.

В края на март 2020 г. областният координатор на ПП ГЕРБ – Благоевград Андрей Новаков, общинският ръководител инж. Росица Димитрова, общински съветници и членове на партията, бяха сред първите отзовали се на призива за кръводаряване на Министерство на здравеопазването.

Инж. Росица Димитрова получи почетната грамота в Кръвен център – Благоевград, след което се запозна с проблемите, свързани с материалната база, с която разполага отделението, като декларира готовност за съдействие, съобщиха от Пресцентъра на ГЕРБ– – Благоевград.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Кръгла маса на тема "Ще остане ли достъпна храната?"

Сдружение "За достъпна и качествена храна" организира кръгла маса на тема: "Ще остане ли достъпна храната?". Според организаторите на събитието в контекста на икономическите предизвикателства, растящата инфлация и нарастващите разходи за живот, достъпът на българските граждани до качествена и достъпна храна е въпрос от национално значение. Дискусията..

публикувано на 18.02.25 в 09:29

Съветът на управляващите обсъжда бюджета и програмата на кабинета

След Консултативния съвет за национална сигурност при президента Румен Радев днес формациите от управляващото мнозинство ще се съберат отново на Съвет за съвместно управление. В него участват представители на партиите от парламентарното мнозинство, подкрепящи правителството.  Днес те ще обсъдят бюджета и управленската програма на кабинета.

публикувано на 18.02.25 в 09:20

Почистени и проходими са пътищата в Благоевградско

Пътищата от републиканската мрежа в Благоевградска област са почистени и проходими при зимни условия. Няма регистрирани пътни произшествия заради зимната обстановка. През нощта валежите спряха, а тази сутрин слаб сняг вали само в планините и населените места с голяма надморска височина.  В сила остава ограничението за движение на камиони над 12 тона..

публикувано на 18.02.25 в 09:18
Васил Левски, портрет от 1870 г.

152 години от обесването на Васил Левски

Навършват се 152 години от обесването на Апостола на свободата Васил Левски. В цялата страна денят ще бъде отбелязан с редица събития. В Карлово, родният му град, ще се проведе възпоменателна церемония на едноименния площад с участието на представителни формирования. С паметно шествие ще започне церемонията по отбелязване на годишнината в..

публикувано на 18.02.25 в 07:49

Облачно и студено време

В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Повече по количество ще са валежите в Източна България. Снежната покривка ще продължи да се увеличава, най-много в Североизточна България. Днес  от запад снеговалежите постепенно ще започнат да спират, а над югозападните райони и..

публикувано на 18.02.25 в 06:57

Находки от Мелник ще участват в изложбата „Българска археология 2024“

За осемнадесета поредна година Националният археологически институт с музей, с подкрепата на още 19 музея, организира временна изложба „Българска археология“. Изложбата и каталогът към нея представят най-интересните и впечатляващи открития и проучвания, открити през предходната година. Включени са 32 обекта, илюстриращи развитието на културите в..

публикувано на 17.02.25 в 15:48

Издирват 39-годишна жена и 7-годишно момче

ОДМВР-Благоевград издирва Хава Алиаза - на 39 години, и сина ѝ Алим Чолаков Алиаза - на 7 години, и двамата от с. Аврамово, общ. Якоруда.  Те са в неизвестност от 10.02.2025 година. Жената е висока 172 см. със слабо телосложение, кафяви очи, дълга кестенява  коса, която е прошарена. Детето е с ръст около 110 см., пъстри очи и къса руса коса...

публикувано на 17.02.25 в 15:03