От утре отново става задължително носенето на маски на закрити обществени места. Това съобщи министърът на здравеопазването Кирил Ананиев на извънреден брифинг след среща с премиера Бойко Борисов във връзка с разпространението на Covid-19.
Ананиев уточни, че има увеличение на броя на заразените с коронавируса, както и неспазване на необходимата дистанция.
„Всички мероприятия на закрито да бъдат организирани при пълняемост до 50 процента от капацитета на съответната зала, като задължително се носят маски, шлемове или други предпазни средства“, каза Ананиев.
„Това се отнася още за нощните заведения, кина, театри, спортни състезания и други подобни“.
„На второ място, на закритите обществени места, в това число магазини, търговски центрове, тип мол и други да се спазват физическата дистанция от един метър и половина и задължително да се носят маски“, каза още здравният министър.
Ананиев заяви още, че до края на седмицата ще се реши дали ще продължи извънредната епидемична обстановка в страната.
По 3000 лв. глоба за ГЕРБ и БСП
Партиите ГЕРБ и БСП ще бъдат глобени от столичната здравна инспекция с по 3000 лева заради това, че са допуснали събиране на много хора на закрито, без да бъде спазено нужното отстояние.
Акт е съставен и на директора на националния стадион „Васил Левски“ заради проведеното в събота дерби между Левски - ЦСКА София в нарушаване на задължителната дистанция сред публиката.
По-рано днес премиерът Бойко Борисов се срещна с министъра на здравеопазването, Националния оперативен щаб и директори на болници. На срещата стана ясно, че започва масов контрол за изпълнението на противоепидемичните мерки, които да ограничат разпространението на коронавируса у нас.
На срещата са били обсъдени данните за разпространението на коронавируса. На премиера е докладвано, че обстановката се следи "изключително внимателно".
Борисов за пореден път е подчертал, че опасността от Covid-19 не е отминала, а с най-голямо значение и към момента продължава да бъде спазването на физическа дистанция, дисциплина и стриктна дезинфекция.
Близо 60 милиона лева е финансовата рамка за настоящата година, която общинското ръководство на Дупница е заложило в проектобюджета. 12,8 милиона лева са предвидени за местни дейности. 5,8 милиона лева са очакваните постъпления от местни данъци и такси. В инвестиционната програма се акцентира върху инфраструктурни ремонти и проектиране. Включени са..
Днес е вторият ден от Страстната седмица - Велики вторник - ден за смирение и поучение. Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил ще отслужи последната от трите служби, наречена "Последование на Жениха". Богослужението ще се проведе в митрополитския катедрален храм "Св. Неделя" от 18:00 часа. Днес църквата споменава Притчата за десетте..
Днес ще преобладава облачно време и на места, главно в Западна България ще има слаби валежи от дъжд. Ще духа слаб, в Източна България – умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 12° и 17°, в София - около 12°. В планините ще бъде облачно и на много места ще превали слаб дъжд. Ще духа умерен до силен вятър от..
Предложения за изграждане на система за контрол на достъпа на моторни превозни средства (МПС) до пешеходната зона в Централна градска част и закупуване на нови автомобили за нуждите на „Паркинги и гаражи – Благоевград“ ЕООД, внесе в Общински съвет кметът Методи Байкушев. Те са придружени с мотивирани предложения от управителя на общинското дружество и..
Кръгла маса, посветена на бъдещето в образованието на територията на общината, се проведе в Кюстендил. На срещата по инициатива на кмета на общината Огнян Атанасов бяха обсъдени проблеми, перспективи и евентуално нормативни промени в сферата на образованието, които да бъдат направени така, че да са удовлетворени и бизнесът, и гражданите и то по..
Общински съвет да приеме решение за увеличаване на капитала на „Прима Инвест БГ“ ООД и за даване на съгласие Община Благоевград да направи непарична вноска, пропорционално на дела ѝ от 7,4% в капитала на дружеството чрез записване на нови дялове, като апортира три недвижими имота частна общинска собственост, които в момента се използват за ски писти...
Документална изложба, посветена на годишнината от Учредителното събрание и приемането на Търновската конституция е подредена в Съдебната палата на Благоевград. По повод 16 април - Ден на Българската конституцията във фоайето на Съдебната палата в Благоевград е подредена изложба „Всичко се състои в нашите сдружени сили. 140 години от Учредителното..