Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Банско откри летния сезон


Най-големият планински курорт в България – Банско официално откри днес летен сезон 2020 г. Началото на новия сезон бе дадено от кмета на града Иван Кадев на Бъндеришка поляна, а специално за събитието пристигнаха българските национали по ски алпийски дисциплини Алберт Попов, Камен Златков, Георги Ергин и Костадин Каферинов. 

Стотици деца дойдоха с родителите в горещия ден да търсят прохлада и забавления в планината. За откриването на летния сезон концесионерът на ски зоната "Юлен" АД превозваше децата с кабината до Бъндеришка поляна само срещу 1 лев. За събитието бяха подготвени много атракции, децата се радваха на на най-дългата водна пързалка в Европа. 

През летния сезон между 1 юли и 22 септември 2020 г., кабинковият лифт ще работи всеки ден от 08:30 до 16:30 часа. Носенето на предпазни маски в затворени обществени пространства е задължително. Затова туристите трябва да ползват такива, когато се возят в кабинковата въжена линия. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

1011 години от битката при село Ключ

На 29 юли 1014 година се провежда една от най-жестоките битки в българската история – битката при село Ключ. Тя е кулминация на войната между България и Византия, която започва в края на 10.век и продължава до 11.век. Сражението при село Ключ е между българските войски и византийските войски, които са предвождани от император Василий II. Смята се, че..

публикувано на 29.07.25 в 16:39

Три са основните фронтове на пожара, който пети ден бушува в Пирин

На три фронта продължава да се развива пожара в Пирин - в горските територии на общините Кресна, Струмяни и Сандански. Първостепенна задача на огнеборците е да се защитят населените места. Три са основните фронтове на пожара, който пети ден бушува в Пирин и до момента ситуацията не е овладяна заради вятъра и неговата непредсказуемост, каза директорът..

публикувано на 29.07.25 в 15:16

Допълнителни помпи в р. Струма за повече вода за Кюстендил

Допълнително ще бъдат пуснати помпи на река Струма за осигуряване на повече вода за Кюстендил, заявяват работещи в дружеството "Кюстендилска вода". Както БНР съобщи, от снощи беше въведен режим на водоподаване в кюстендилските квартали "Герена", "Изток", "Белия камък" и близките села Пиперков Чифлик и частично в с. Слокощица. Централната градска част..

публикувано на 29.07.25 в 15:13

С европейски средства Община Благоевград обновява учебни заведения

Близо 18 милиона лева инвестира Община Благоевград в обновяване на Девето основно училище „Пейо Яворов“, изграждане на нова образователна сграда и спортна зала и облагородяване на дворното пространство към тях. Средствата са осигурени по Програма „Развитие на регионите“.   Проектът на Община Благоевград, който спечели европейско финансиране,..

публикувано на 29.07.25 в 15:05

Над 30 къщи са изгорели в Трънско

Около 10 000 дка гора е изгоряла при пожара в Трънско, унищожени са близо 200 дка земеделски имоти, изгорелите къщи са над 30. Такава е приблизително равносметката от опустошителния пожар, обхванал Трънско в края на миналата седмица, каза кметът на Трън Цветислава Цветкова. Точният размер на щетите ще стане ясен след като започнат огледите. На..

публикувано на 29.07.25 в 15:00

Кметът на Струмяни Емил Илиев: Очакваме отново летателна техника

Кметът на Струмяни Емил Илиев каза в интервю за предаването „Сюжети от деня“ на Радио Благоевград, че обстановката в района е относително спокойна. Той направи в ранния следобед оглед в долната част на Струмяни и Илинденци, където в малките часове през изминалата нощ имаше опасност за населените места заради силния вятър. Емил Илиев заяви, че..

публикувано на 29.07.25 в 14:52

Кметът на Сандански: 24 пожарни гасят пожара в Пирин

Кметът на Община Сандански Атанас Стоянов е на мястото на пожара в Пирин планина. В предаването на Радио Благоевград „Сюжети от деня“ в пряко включване преди минути той заяви: „Има около 24 пожарни коли от различни краища на страната, заедно с горски служители, заедно с военни и не малко доброволчески отряди от Сандански, от Петрич и от други..

публикувано на 29.07.25 в 14:04