Поклонението пред Лъчезар Кацарски ще се състои на 4 юли 2020 (четиридесет дни от смъртта), от 17:00 ч. в Драматичен театър "Никола Вапцаров" – Благоевград. Вход към поклонението: централно фоайе на голяма зала.
"За да изпратим духа му от този свят така, както той би искал." – се посочва в съобщението, което трупата на Драматичния театър изпрати до медиите.
Актърът Лъчезар Кацарски почина на 58 годишна възраст на 25 май 2020 г. Той остави трайна диря в историята на Драматичния театър "Никола Вапцаров" – Благоевград с характерните образи, в които се превъплъщаваше. Ролите му са неизброими: Мистър Айзъкс в „Портретът на Дориан Грей“, Марко във „Вампир“, Марко Попович във „В полите на Витоша“, Алтум в „Принцеса Турандот“, Зилов в „Лов на диви патици“, Газ в „Кухненският асансьор“, Едуард в „Бягство от Москва“, Капитан Леоне във „Волпоне“, Харкорт в „Да си вземеш жена от село“, Лвов в „Иванов“, Той в „Пиеса 27“, Професора и комита в „Чернодрински се завръща у дома“, Вотрен в „Дядо Горио“, Джери в „Двама на люлката“ и много други.
Обичан от публиката, очарователен бунтар, с неизчезваща усмивка и силен дух, който беше компас за всички свои колеги – така го определят работещите в благоевградския театър.
Първото за тази година гостуване на лекари от различни специалности в рамките на инициативата "Детско здраве" ще бъде на 8 март в Петрич, съобщиха от Столичния лекарски съюз. Нуждаещите се от консултации деца от града ще бъдат прегледани от специалисти по уши, нос, гърло; офталмолози, кардиолози и други. Родителите и децата ще бъдат насочвани към..
Очаква се Европейската централна банка да намали лихвените проценти за втори път тази година на заседанието си този следобед. Заседанието във Франкфурт е редовно, но идва на фона на геополитическата несигурност и при явна възможност Съединените щати да наложат мита върху вноса на европейски стоки, което би имало сериозен негативен ефект на европейската..
Заради удължаване на заседанието по приемане на бюджета и през нощта, днес депутатите ще започнат работа от 11 часа. Първа точка в дневния им ред е предложението за създаване на Временна комисия за разследване на саботаж и противодействие срещу Европейската прокуратура в България. В обхвата на комисията е установяване на всички факти и обстоятелства..
Четвърти бойкот на големите търговски вериги е обявен за днес. За втори път ще има бойкот и срещу банките. Според бившия омбудсман Мая Манолова масовото намаление в супермаркетите през миналия четвъртък е пряк резултат от бойкота. 70% от всичко, което беше продадено в този ден, беше на промоция, докато в Западна Европа делът на промоционалните стоки..
Бюджетната рамка за годината бе одобрена на първо четене от парламента на заседание, продължило до късно през нощта. Финансовата рамка за годината предвижда рекордно ниво на разходите и приходите, съответно близо 97 млрд. и над 90 млрд. лева. Заложеният дефицит е 6,4 млрд. лева, или 3% от брутния вътрешен продукт. По-рано депутатите гласуваха на..
Регионална среща на социално отговорните лидери събира днес в Благоевград на едно място представители на бизнеса от района, местната власт и студенти, с цел да се изследва и покаже как лидерите, отговорни към обществото и околната среда, могат да водят към положителни промени в социалната структура и икономическото развитие. На срещата експерти,..
Районен съд - Петрич представи годишния си отчетен доклад за 2024 г., в който бяха отчетени увеличение на броя на делата, по-кратки срокове за произнасяне и висок процент на потвърдените съдебни актове. Докладът бе представен от и. ф. председател на съда съдия Атанас Кобуров, който определи изминалата година като изключително успешна за институцията...