Противниците на правителството в цялата страна продължават да настояват за неговата оставка.
За 32-ри пореден път протестиращите в Благоевград се събраха пред сградата на Общината, за да потвърдят, че са неотменна част от натрупаното повсеместно недоволство срещу модела на управление. Че търпимостта на българите спрямо корупцията, задкулисието и злоупотребата с власт е изчерпана и демонстрантите няма да се откажат да искат предсрочни избори.
Хората тук, на площад „Георги Измирлиев”, които всяка вечер скандират „Оставка”, „Мафия”, вече се познават, въпреки че сред тях винаги могат да бъдат открити и нови лица. Политическите им убеждения са различни и нерядко предизвикват спорове и конфликти. По-малобройни или по-многобройни в даден момент, заради близостта на столицата и честите пътувания, те вярват, както написа живеещият във Виена благоевградчанин Емил Ценов, че сега „изборът е между чистотата и мръсотията, демокрацията и деспотията, съвестта и дебелокожието, културата и простотията, консенсуса и насилието, гражданската позиция и примирението”... От днес представители на Благоевград с палатка има и на „Орлов мост”.
Между изказващите се, вече разпознаваеми личности, с подчертан интерес се следят обръщенията на младата Савина Топурска, студентка по „Фотография и съвременно изкуство” в Париж. Днес тя направи изненада на дошлите с поръчаната от нея торта с лика на премиера Борисов, изобразен като фигура на Ленин, придържана от въжета, която пада от пиедестала.
Малко по-късно шествието с големия трибагреник се отправи по обичайния маршрут из улиците на града.
Социалистите в Перник преизбраха Кирил Леонов за областен председател на БСП Кандидатурата му е била единствена и е одобрена с пълно единодушие от членовете на Областния съвет. Преизбраният председател определи гласуваното му доверие като сигнал за добрата работа през периода, в който е оглавявал партията. Основната цел пред областната партийна..
Със специален ритуал от днес улица в кв. „Еленово“ в Благоевград вече носи името на Борислав Владиков – поет, публицист, драматург, общественик. В негова памет е поставена информационна табела със снимка на поета. Монтирани са и пет указателни табели. Събитието бе официално открито от зам.-кмета на община Благоевград Станислав..
Ученици от различни учебни заведения в областта днес посетиха Трето бригадно командване - Благоевград, което отвори врати за тях по повод предстоящия празник на Българската армия 6 май – Деня на храбростта. Събитието традиционно бе ориентирано към деца, младежи и девойки, които са в началото на своя професионален път, както и към всички,..
В хоровата зала на НХГ “ Св.св. Кирил и Методий“, бивша Солунска беше представен юбилеен вестник и сборник „Светилник“ с произведения на бивши възпитаници на учебното заведение. Инициативата е част от честванията на 145 години от създаването на училището, които преминават под мотото“ Корени от миналото, криле за бъдещето“. Директорът..
След две успешно реализирани издания, конференцията Digital4Blagoevgrad се завръща за трета поредна година в югозападния град под наслов „Избери дигитален Благоевград“. На 10 май зала “22 септември“ отново ще събере на едно място професионалисти от региона и страната, които ще споделят успешни практики и стратегии за развитие в сферата на..
Първата реколта от ягоди в обновения разсадник на територията на ДГС Симитли в обхвата на ЮЗДП вече е готова. Оранжерията не беше използвана от 15 години. Миналата година ръководството на стопанството реши да бъде направен ремонт и днес това вече е факт. Ягодите са узрели и има възможност да се закупят на цена от 5 лева с ДДС за килограм по..
Окръжният съд в Кюстендил остави без уважение молбата на обвиняем за изнасилване на момиче, на 14 години, за изменение на мярката му за неотклонение от "Задържане под стража" в по- лека, като неоснователна. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване. Въззивният състав намира, че към настоящия момент е налице достатъчна степен на..