В изпълнение на постигнатите договорки за възстановяване на зонална изложба „Струма” и съобразно утвърдения й статут, Община Благоевград поема домакинството на осмото (от възстановяването му) издание на Зонална изложба „Струма” 2020 г. Изложбата ще бъде експонирана в залите на Градската художествена галерия и изложбената зала в Регионалния исторически музей. Откриването на зоналната изложба е предвидено за 31 октомври от 12 часа в Градската художествена галерия. Там ще бъде и приемането на творбите от 23 до 25 септември от 09.00 до 18.00 часа. Журирането на представените произведения е предвидено за 29 или 30 септември, като точната дата ще бъде уточнена допълнително.
Условия за участие: Авторите могат да представят до 3 творби – живопис, графика, скулптура, приложно изкуство и 1 неконвенционално изкуство (работите да са във вид за експониране). Всяка община организира транспорта на съответните произведения.
При приемане на творбите всеки участник внася сумата от 15.00 лв. (петнадесет лева) за каталог, която не се възстановява при евентуално отхвърляне на предложените творби.
Желателно е след журирането, за отпадналите от изложбата произведения да бъде осигурено всичко необходимо за транспортирането и съхранението на творбите.
Поради твърде ограничената експозиционна площ, се налага да въведем до 2 линейни метра за произведенията на всеки автор. Това означава, че ако произведенията са три, експонирани заедно не трябва да надвишават два линейни метра. Информацията е на пресцентъра на община Благоевград.
Със символичен протест служителите на Териториалното статистическо бюро в Благоевград изразиха исканията си за 20 – процентно увеличение на заплатите. Организатор е Синдикатът на административните служители към КТ „Подкрепа“, който обяви серия от протестни действия в ключови държавни институции в цялата страна. Демонстрациите ще продължат и..
Нова автовишка ще закупи Община Дупница до края на годината. Заделената от общинския бюджет сума е 50 000 лева. Използваната в момента автовишка е напълно амортизирана и негодна за употреба. Ремонтът й ще струва повече от закупуването на друга, отново втора употреба, но в добро състояние, мотивират се от Общината. Предложението е на кмета Първан..
И тази година Община Благоевград избра да посрещне Коледа в Деня на християнското семейство и православната младеж, който е символ на надежда, духовност и сплотеност. На 21 ноември (петък) от 17:30 часа празничният дух идва с много светлини, Дядо Коледа, откриване на коледното градче и концерт на Дичо и Михаела Маринова. Събитието ще започне с..
Община Благоевград ще бъде домакин на информационна среща, свързана с възможностите за безплатна подкрепа за цифровата трансформация на малките и средните предприятия. Събитието ще се проведе на 25 ноември (вторник) от 10:00 часа в Зала 5 в сградата на общинска администрация. Участниците ще могат да получат информация за различни услуги, сред..
ГЕРБ предлага българските пенсионери да получат 120 лв. като коледна добавка. Това обяви лидерът на партията Бойко Борисов в кулоарите на парламента. Предложението е направено тази сутрин на среща с премиера Росен Желязков, стана ясно от думите на Борисов, според когото проектобюджетът за следващата година е най-щедрият досега. "Затова ние предложихме..
Синдикатът на административните служители КТ „Подкрепа“ обяви серия от протестни действия в ключови държавни институции в цялата страна. Протестът в Благоевград е днес между 12:30 и 13:00 часа пред сградата на Териториалното статистическо бюро в града. “Исканията са за 20% увеличение на заплатите на работещите в бюджетната сфера”, коментира за Радио..
Аварийно-спасителният отряд на Община Перник е отстранил локални проблеми, предизвикани от събраните върху капаците на дъждоприемни шахти листа и наноси по няколко улици в града. Екипите реагираха незабавно и на сигнал за събрала се вода в подлеза при жп спирка „Метал“. Мястото е вече напълно отводнено. Разлив на вода се е получил и в района на..