Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Удължават се сроковете за прием на заявления и отчитане по схемите за държавни помощи

Поради усложнената епидемиологична обстановка в страната, Държавен фонд „Земеделие“ удължава сроковете за прием на заявления и отчитане по схемите за държавни помощи. Така ще се ограничи струпването на голям брой хора в офисите на областните дирекции. За да могат всички желаещи да подадат документи и да се осигури безопасност на кандидатите, сроковете се променят както следва:

  • Помощ за компенсиране разходите на земеделски стопани, свързани с изпълнение на мерки по Националната програма за контрол на вредителите по трайните насаждения през зимния период – ОД на ДФЗ приема заявления  до 10 ноември, а отчитането ще става до 20 ноември.
  • Помощ за реализирането на доброволно поети ангажименти за хуманно отношение към свинете за 2020 – ОД на ДФЗ приема заявления до 10 ноември.
  • Помощ de minimis за земеделски стопани, отглеждащи крави и/или юници и/или биволи, овце майки и/или кози майки (втори прием) – ОД на ДФЗ приема заявления до 16 ноември.
  • Помощ de minimis за земеделски стопани отглеждащи плодове и зеленчуци, винени лозя и маслодайна роза (втори прием) – ОД на ДФЗ приема заявления  до 16 ноември.
  • Помощ за подкрепа за осигуряване на ликвидност на земеделските стопани, извършващи дейност в първичното селскостопанско производство за преодоляване на последствията от негативното икономическо въздействие от COVID-19 – ОД на ДФЗ приема заявления до 10 ноември.

Указания по схемите за държавна помощ са публикувани на официалния сайт на ДФ „Земеделие“ в секция „Държавни помощи“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Започва Рождественският пост

От днес започва Рождественският пост, който ни подготвя за достойно посрещане на Рождество Христово. Според Устава на Българската православна църква Коледният пост е втори по своята продължителност след Великия пост за Възкресение Христово. Той е 40-дневен, но не е така строг като Великия или Богородичния пост. Започва от 15 ноември и завършва на 24..

публикувано на 15.11.25 в 08:24

Ден на отворените в врати в АУБ

Американският университет в България ще отвори вратите на благоевградския кампус за всички кандидат-студенти и техните семейства днес.  По време на целия ден, бъдещите студенти ще имат възможност да се запознаят с академичните и социалните аспекти на живота в АУБ.  В рамките на деня, посетителите ще могат да се срещнат с преподаватели от различни..

публикувано на 15.11.25 в 08:17

Над 100 семейства в Разлог ще подновят брачните си обети

Повече от сто семейства ще отпразнуват златна, сребърна или диамантена сватба в Разлог, съобщиха от администрацията.  На 15 ноември ще бъдат отбелязани 58 златни, 45 сребърни и 10 диамантени сватби, а кметът на общината Красимир Герчев е поканен за кум.  От общината допълват, че златните, сребърните и диамантените сватби на Разлог са едно от..

публикувано на 15.11.25 в 07:55

Синоптичната прогноза

Днес не се очаква промяна в синоптичната обстановка.  Над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево.  В Дунавската равнина, а преди обяд и по долините на реките в Южна България ще е мъгливо.  Почти тихо време.  Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°, значително по-ниски в местата с трайна мъгла; в София – около 16°. В..

публикувано на 15.11.25 в 07:50

Финансират четири общини по европейска програма за над 70 млн.лв.

В Сандански официално беше представен Проект за интегрирани териториални инвестиции. Водещ партньор е община Петрич. Останалите партньори са общините Сандански, Струмяни и Кресна, както и Югозападната болница. Проектите, които са част от Концепция за интегрирани териториални инвестиции, са финансирани по програма „Региони в растеж“ и са на обща..

публикувано на 14.11.25 в 16:33

В грижа за гората

Над 400 000 фиданки ще потеглят през 2026 г. от разсадника в Симитли към поделенията на ЮЗДП, за да се превърнат в нови гори. Всички служители на ТП „ДГС Симитли“ полагат грижи за това разсадникът да бъде разширен и да се добавят нови лехи към вече съществуващите като поне два дни в седмицата те го посещават и заедно с наетите работници полагат грижи за..

публикувано на 14.11.25 в 16:21

Голям интерес към Ден на отворените врати в Трето бригадно командване

При голям интерес и много посетители  премина Денят на отворените врати в Трето бригадно командване, посветен на празника на Сухопътните войски – 19 ноември. Ученици от Петрич и Симитли имаха възможност да видят на живо демонстрации, бойна техника и войсково оборудване. За посетителите беше представен статичен и динамичен показ на..

публикувано на 14.11.25 в 14:32