Спешни проверки разпоредиха от община Разлог и Регионалното управление по образование – Благоевград по повод видеоклип в социалните мрежи, показващ физическа саморазправа на учител със седмокласничка в основното училище в село Горно Драглище заради повредена врата. Според директора и педагогическия състав това е провокация в тежкото време на Covid кризата.
Във видеоклипа, заснет преди месец по време на междучасие, се вижда как учителката по български език и литература Райка Калоянова дърпа за косите момиче от седми клас, което според ученици и учители е известно с арогантното си поведение от години. Как директорът Бойко Пукнев описва класната ръководителка и въпросното момиче: „Спокоен и добър педагог. Даже като видях вчера клипа, останах много учуден. Постъпката не я одобрявам, но пак си мисля, че госпожата е била силно провокирана, за да реагира по този начин“. Според директора проблем има и с родителите на момичето: „Колкото и пъти сме се опитвали да се свържем с тези родители, те не отговарят“.
В момента по случая се води разследване, като спешно ще заседават педагогическият и общественият съвет в училището. На въпрос защо след толкова сигнали на ученици и учители за поведението на момичето не са взети мерки и не са сезирани институциите, директорът Бойко Пукнев призна: „Проблемът с преместването е много труден. Това са деца от малцинствата и в повечето случаи те напускат системата“.
Със селекция от творби от Международния конкурс за екслибрис ще гостува в Перник Регионална библиотека „Любен Каравелов“ – Русе. Изложбата ще бъде открита в навечерието на Св. Валентин и ще остане в Перник до 24 февруари. Международният конкурс за екслибрис, който Регионалната библиотека „Любен Каравелов”- Русе организира води началото си от 2005..
Новосформиран "Детски бизнес клуб" под надслов „Бизнесът е игра, която учим заедно“ ще развива лидерски умения в учениците от V и VI клас в Благоевград. Участниците ще имат възможност да научат повече за предприемачеството, финансовата грамотност, работата в екип, както и как да планират и управляват времето си. Заниманията ще включват..
Драматичен театър „Никола Вапцаров“ кани всички почитатели на театралното изкуство да се насладят на един изключителен месец, изпълнен с незабравими спектакли, романтични изненади и уютни театрални вечери. По случай Деня на влюбените – 14 февруари, сме подготвили специална изненада за всички, които искат да отпразнуват празника по нестандартен..
Президентът Румен Радев призова за освобождаване на съдебната система от политически и олигархични влияния, пише БНР. На форум на тема "Оттук нататък накъде със съдебната реформа", държавният глава предупреди, че ако съдебната система продължи да бъде подложена на нерегламентирани външни влияния, няма как тя да изпълни основната си функция - бързо и..
96 работещи без сключен трудов договор е установила Инспекцията по труда в Кюстендил, пише БНР. Санкцията според Кодекса на труда и е от 1500 до 15 000 лв. 20 са съставените акта за забавено изплащане на трудовите възнаграждения във фирми и дружества. При направени 1261 проверки в региона инспекцията е установила 2064 нарушения, от които 1075 засягат..
В Сандански отново ще избират общински съветници, след като резултатите от редовните избори в края на 2023 година бяха касирани. Предизборната надпревара вече се превърна в ожесточена битка за гласове, в която основен аргумент отново са парите. Местни политически лидери обвиниха полицията и прокуратурата, че не правят нищо, за да спрат платения и..
Тържественото отбелязване на 153 години от рождението на Гоце Делчев в Благоевград започна с приемане на почетния караул. Церемонията в знак на почит към една от най-светлите личности в родната история събра в сърцето на областния център на Пиринско десетки признателни граждани и представители на институции. Те сведоха глава пред живота и делото..