Управителният съвет на ДФ „Земеделие“ реши на свое заседание да разсрочи кредитите, отпуснати на животновъди през периода 2008 – 2012 г. Размерът на лихвата по отсрочването на задълженията е в размер на 2 %.
Заявления за отсрочване на отпуснатите от фонда заеми ще се приемат в ОД на ДФ„Земеделие“ от 27 ноември 2020 г. до 26 февруари 2021 г.
Отсрочват се дължимите задължения към 27.11.2020 г. :
- главница и лихва по предоставени през 2008 г. и 2010 г. кредити на птицевъдите за закупуване на фураж, до 27 ноември 2021 г.
- главница и лихва по предоставени през 2008 г. и 2010 г. кредити на свиневъдите за закупуване на фураж, до 27 ноември 2021 г.
- главница и лихва по предоставени през 2008, 2009, 2010 г. и 2012 г. кредити на животновъдите за закупуване на фураж, до 27 ноември 2021 г.
От възможността за отсрочване на тези кредити могат да се възползват само кредитополучатели, които са подали заявление по схема за държавна помощ „Помощ за подкрепа за осигуряване на ликвидност на земеделските стопани, извършващи дейност в първичното селскостопанско производство за преодоляване на последствията от негативното икономическо въздействие от COVID-19“, за погасяване на кредити до 100 000 евро, като отсрочването е за остатъка от непогасеното задължение.
Отсрочване на дължимите заеми могат да поискат само фермери, които през стопанската 2019-2020 г. отглеждат животни от същото направление, по което е получен кредитът (птицевъдство, свиневъдство, животновъдство – едър и дребен рогат добитък). Доказването на условието се удостоверява с извлечение от Интегрираната информационна система ВетИс на БАБХ, а за животните, които не подлежат на идентификация – писмо от официален ветеринарен лекар.
Не се допуска отсрочване на заеми на кредитополучател, за който е открито производство по несъстоятелност по реда на Търговския закон към датата на сключване на анекса.
Липсата на достатъчна ангажираност в свободното време на младите хора е една от причините за т.н. „локали”, заяви пред журналисти в Батановци министърът на младежта и спорта Иван Пешев. Министър Иван Пешев подчерта, че Министерството на младежта и спорта съвместно с МВР работи за системна превенция на насилието и нарастващата агресия сред младите хора...
Най-красивият български празник събра в училищните дворове на община Разлог своето бъдеще – децата, учениците и учителите. Денят бе наситен с емоции, благодарност и признателност – венци украсиха паметниците на Светите братя Кирил и Методий, знамето на България се издигна тържествено, а абитуриентите целунаха училищните знамена, прощавайки се с..
Сред гостите на празника беше министърът на младежта и спорта Иван Пешев. Под звуците на „Върви, народе възродений” възпитаниците на пернишките училища преминаха през центъра на града. По традиция, начело на шествието , бяха училищният оркестър и мажоретният състав към 6 –то Средно училище, което носи името на светите братя Кирил и Методий. „24 май е..
На 24 май — най-светлия празник в българския културен календар, в Банско на централния площад отново се събраха деца, ученици, преподаватели, родители и граждани, за да отдадат почит на делото на светите братя Кирил и Методий, създатели на славянската писменост и закрилници на българската духовност. В празничното си слово кметът на община Банско..
Президентът на Република България Румен Радев бе официален гост по повод честванията на Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, Празника на Благоевград и 145 години от съдаването на Национална хуманитарна гимназия „Св. св. Кирил и Методий“ /бивша Солунска/“. Празничната програма..
Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, и на славянската книжовност беше отбелязан тържествено в Кюстендил. В шествието днес, преминало под мотото "Парад на книгата", се включиха ученици, учители и представители на културните институти в града. В него участваха депутати, кметът Огнян Атанасов, заместниците му,..
Честваме 24 май – Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Първите преводи на свещените писания Кирил и Методий записват на глаголица. Първите известни свидетелства за честването на празника са открити в арменска летопис от 1813 г., където се споменава за честване на светите братя на..