Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Музейна мозайка“ в партньорство с Радио Благоевград

Излязоха от печат материалите по проекта „Музейна мозайка“, финансиран от Министерство на културата – карта за музейни откриватели и дипляна за образователния пакет „Музейна мозайка“. Проектът е на Регионалния исторически музей – Благоевград в  партньорство с Радио Благоевград.
Картата за музейни откриватели има за цел да направи разглеждането на музея още по-интересно и вълнуващо. С помощта на нея посетителите трябва да открият 15 материала от постоянната експозиция и да залепят стикери на съответното място в карта. Подбрани са важни и любопитни факти за всеки от избраните експонати, за да се провокира интерес към музейното богатство. Всеки гост на музея може да получи безплатно картата и да се впусне в играта.
Дипляната за образователния пакет дава повече информация за конкретните занимания и публиката към която е насочена. В нея са описани 8 занимания, чрез които по интересен и забавен начин се представя културно-историческото и природно наследство на България. 
Освен Радио Благоевград, други партньори по проекта са туристическа агенция „Стил Травел“, както и училищата от областта, с които музеят в Благоевград работи от години.  


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още
Карина Терзийска

Карина Терзийска от Благоевград е сред отличените млади таланти в националния конкурс „Teen Time“ на БНР

Карина Терзийска, ученичка в Езикова гимназия „Акад. Людмил Стоянов“ – Благоевград и част от екипа на младежкото предаване на Радио Благоевград „Тийн Зона“, е сред финалистите в престижния национален конкурс на БНР - „Teen Time“. Тя получи отличие в категория „Писател“. Конкурсът се провежда за първа година под мотото „Създавай! Не наранявай!“ и..

публикувано на 22.10.25 в 10:10

Радио Благоевград с награда от похода „По стъпките на Самуиловите воини“

Радио Благоевград бе сред медиите, които бяха отличени с приз за отразяването и съпричастността им към каузата, на която е посветена една много хубава родолюбива инициатива – Националният туристически поход „По стъпките на Самуиловите воини“, чието 12-то издание се проведе на 5 октомври. Тази година събитието се радваше на още по-голям интерес,..

публикувано на 13.10.25 в 11:46

Радио Благоевград с почетен плакет от фестивала „Малешево пее и танцува“

БНР – Радио Благоевград беше отличено с почетен плакет и грамота от организаторите на престижния международен фолклорен фестивал „Малешево пее и танцува“ за своята дългогодишна подкрепа, активно медийно партньорство и принос към съхраняването и популяризирането на българските традиции и народна култура. Тържествената церемония се..

публикувано на 06.10.25 в 10:09

Благодарност към Радио Благоевград за отразяването на пожарите

Югозападното държавно предприятие – Благоевград отправи официален благодарствен адрес до екипа на Радио Благоевград за коректното и последователно отразяване на усилията на горските служители в борбата с горските пожари. В писмото, подписано от директора на предприятието инж. Валентин Чамбов, се подчертава, че и тази година Югозападна България бе..

публикувано на 29.09.25 в 14:10

СЮЗО отличи Радио Благоевград

Радио Благоевград получи поредно признание за своята обществена мисия и активна работа в полза на местните общности. Медията беше удостоена с почетен плакет и благодарствена грамота от Сдружението на Югозападните общини (СЮЗО), което отбеляза 25 години от своето учредяване.   „За ползотворно сътрудничество, подкрепа и принос към целите на..

публикувано на 29.09.25 в 10:41

Радио Благоевград с ново отличие от празника на община Белица

Радио Благоевград завоюва поредно признание за своята активна обществена дейност. На празника на планинската община Белица медията на Югозапада получи плакет за „Медиен партньор №1“ за значителен принос в популяризирането на читалищното дело. Тържеството се проведе в рамките на VIII-то издание на празника на общината под мотото „С любов и..

публикувано на 23.09.25 в 10:41

Нова рубрика „Ела си у дома“ по Радио Благоевград

Радио Благоевград съвместно с платформата „Ела си у дома“ създадоха нова рубрика, която разказва историите на българи, които дълги години са живели в чужбина, но сърцето им винаги е било в България. Мисията, с която започна рубриката „Ела си у дома“, е да помогне с вдъхновяващи истории и да насърчи всеки, който още намира колебание, да направи..

публикувано на 14.08.25 в 14:38