Благоевградската Специализираната болница за активно лечение по онкология „Св. Мина“ ще бъде оборудвана с нова апаратура, на стойност 5 200 000 лв. Средствата ще бъдат осигурени чрез проект на Фонд „ФЛАГ“, а дългосрочният заем бе разрешен от Общински съвет – Благоевград, в качеството му на принципал на лечебното заведение.
Срокът за погасяване на кредита е двайсетгодишен.
12 хиляди са онкологично болните на територията на Благоевградски регион. 1 500 са новооткритите случаи за изминалата година.
Според управителя на специализираната онкологична болница, д-р Георги Георгиев, закупуването на линеен ускорител ще повиши качеството на лечебния процес, осъществяван от настоящата апаратура за лъчетерапия.
Предложението за финансиране на проект „Внедряване на съвременна медицинска апаратура за диагностика и лечение“, е от Фонд „ФЛАГ“.
Д-р Георгиев уточнява как ще бъдат погасявани 5 млн.200 хил. лв.
Въвеждането на съвременни методи на лечение чрез високите технологии в медицината, е една от съществените предпоставки, които ще привлекат младите медицински специалисти. В момента ситуацията с възрастта на състава не е завидна, казва д-р Георгиев.
Противоепидемичните мерки в Кюстендилска област са отменени от днес, 6 февруари. Те бяха въведени със заповед на директора на РЗИ – Кюстендил д-р Златко Величков и бяха в сила от 29 януари до 5 вевруари. Причината е в значителния спад на заболеваемостта от грип и остри респораторни заболявания. За периода от 29 януари до 4 февруари случаите са били..
Мъжът, който се беше барикадирал въоръжен в дома си в Благоевград, предаде доброволно пистолета и допусна полицията и специалисти-психолози да влязат в жилището. Сигналът за въоръжен мъж, който се е барикадирал в семейния апартамент, е подаден рано сутринта от съпругата му , която признала, че в жилището се намира и нейния законно притежаван..
Министерството на иновациите и растежа и Община Благоевград канят представители на бизнеса на информационна среща за представяне на процедурата "Малки иновативни грантове за малки и средни предприятия" от Програма "Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация". Събитието ще се проведе на 20.02.2025 г. (четвъртък) от..
Извършена е първата безкръвна операция в кюстендилската болница с нова лапароскопска апаратура, доставена в здравното заведение наскоро, каза за БНР директорът Димитър Стоилов. Д-р Иво Живков и д-р Борис Борисов от екипа на хирургичното отделение оперирали херния на 83-годишен пациент. Той се чувства добре. Преди броени дни е направена демонстрация..
РЗИ Перник ще извършва учестен мониторинг на качеството на питейната вода в Брезник и село Ноевци. Контролът се засилва във връзка със заповедта на кмета Васил Узунов, с която от 10 февруари се преминава от нощен към дневен режим на водата заради продължаващото намаляване на наличния обем на язовир „Красава”. Съгласно разпоредбата водоподаване ще има..
Аутизмът е най-бързо разпространяващото се нарушение на детското развитие. Това бе подчертано на специализирана среща, организирана от Центъра за комплексно обслужване на деца с увреждания и хронични заболявания в Благоевград. В присъствието на представители от различни обществени и социални сфери, темата бе подложена на обсъждане от проф. Иванка..
Въоръжен мъж се е барикадирал в дома си в Благоевград. Към момента не е ясно какви са мотивите и намеренията му, както и кой е подал сигнала. Психолози се опитват да влязат в контакт с мъжа.