„Пирин“ записа равенство 0:0 срещу „Миньор“ (Перник) в последната си контрола от зимната подготовка.
Така „орлетата“ завършиха приятелските срещи от подготвителния период с три победи (5:1 срещу „Марек“, 1:0 срещу „Царско село“ и 2:0 срещу „Беласица“) и три равенства (срещу „Вихрен“ 1:1, срещу ЦСКА-София 0:0 и срещу „Миньор“ 0:0).
Двубоят се проведе на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград при слънчево време и отлично подготвен терен за игра. „Пирин“ можеше да поведе в резултата още в 6-ата минута, когато Димитър Митев засече топката отляво, но ударът му се отби от напречната греда.
В 11-ата минута гостите от „Миньор“ отговориха с опасен, диагонален изстрел на Борислав Будинов, който мина покрай гредата. Следващата интересна ситуация през първото полувреме дойде в 32-ата минута, когато Спас Георгиев центрира на далечната греда и Юлиян Попев стреля покрай вратата с глава.Пет минути преди края на първата част Конър Хендерсън загуби топката фронтално срещу вратата и Мирослав Будинов направи пропуск за „чуковете“.
В 58-ата минута Спас Георгиев бе изведен на отлична позиция от Станислав Манолев, но не успя да реализира, стреляйки покрай вратата.В 70-ата минута Миньор разви хубава контраатака и Калоян Йосифов шутира опасно, но топката мина встрани от вратата. Девет минути по-късно топката срещна напречната греда, след като Мирослав Будинов от Миньор изпълни добре пряк свободен удар.
В 82-ата минута Красимир Станоев пропусна да донесе победата за „орлетата“, след като Владислав Златинов центрира на близката греда от ъглов удар.
В петък, 12 февруари, Пирин посреща Хебър (Пазарджик) в първия си мач от пролетния дял на Втора лига. Двубоят е с начален час 15:00 ч. и ще бъде излъчен на живо по Диема спорт. С днешния мач завърши лагера на „Миньор“,който мина в две части в гр.Сандански.
Перниичани вчера картокерираха в БФС четирите си нови попълнения-Божидар Васев,Мирослав Будинов,Борис Галчев и Георги Купенов.
Автомобилни гуми горят в местността "Войниковец" в Перник, в близост до пернишката крепост. Три противопожарни екипа работят по потушаването на пламъците. На място има и три патрулни автомобила на полицията. Няма опасност за населението и за намиращата се в съседство гора, казаха от ОД на МВР. Причината за пожара тепърва ще се установява. Това което се..
Остава бедственото положение в общините Петрич, Сандански и Струмяни. Бедствено положение в късния следобед беше обявено и в община Симитли. Засега нивата на големите реки - Струма и Места, са малко над средните, но все още далеч от критичните стойности. По-големият проблем е свързан с малките реки, които се вливат в Струма и Места. Падналото..
Осем магистрати и двайсет полицаи от цялата страна бяха номинирани в конкурса „Сткрахливият умира всеки ден, смелият-само веднъж“ в памет на италианския магистрат Джовани Фалконе. Отличени бяха и служители на отделите „Борба с наркотрафика в Централно митническо управление и митница Бургас, както и от Агенция Митници – отдел „Борба с наркотрафика“..
Над 200 ученици и студенти преминаха през дните на отворените врати в Анаеробната инсталация за преработка на разделно събрани биоотпадъци в землището на село Бучино. Голям интерес от двата университета и училищата отчита Наталия Димитрова, началник отдел „Екология“ в Община Благоевград. По този начин Община Благоевград се включва в..
С около 400 повече заявления за енергийни помощи са подадени в област Перник в сравнение с предходната година. С близо 400 повече са и подпомогнатите домакинства. Размерът на помощта за целия отоплителен сезон е 606,70 лв., като сумата се отпуска еднократно и наведнъж. Всички подадени заявления са обработени, в процес на разглеждане са само две, съобщи..
Горски и военни ще залесяват опожарената гора край Симитли. На 2 декември (вторник) служители на ЮЗДП, ТП „ДГС Симитли“ и 3-то бригадно командване към Сухопътните войски ще залесят опожарен район, който се намира над село Мечкул. В кампанията, чийто старт беше даден преди седмици, когато горски и летци от ВВС залесиха край Самоков, ще участват около 50..
Паднало количество дъжд: между 20-25 л/кв м- равномерно за деня. По-големи количества - над 35 л./кв.м. за последните три часа са паднали в Санднаски. Изолирани места с наводнени мазета на къщи и улици има в с. Левуново, с.Ново Делчево и с. Лиляново. В района на Кресненското дефиле и прохода Предел има паднали камъни, които се отстраняват от служители..