РЗИ в Перник обяви зелени коридори за ваксиниране с „АстраЗенека” в имунизационните кабинети в Диагностично-консултативен център 1 и в МБАЛ „Рахила Ангелова“. Ваксинацията е във връзка с Фаза IV от Националния план за ваксиниране срещу Covid-19, която обхваща гражданите на и над 65-годишна възраст, както и тези с придружаващи хронични заболявания, и се извършва в определен часови график.
Зеленият коридор в ДКЦ 1 е във времето от 14.00 до 16.00 часа от днес до 11 април, а в Многопрофилната болница - от 9 до 16 часа от днес до 9 април и от 14 до 16 часа на 10 и 11 април.
През останалото време в имунизационните кабинети се ваксинират лица от Фаза I, II и III.
В наличност към момента в региона има над 1400 дози „АстраЗенека” и малко над 2000 дози от „Пфайзер”, каза директорът на РЗИ д-р Александър Златанов.
„Имаме „Модерна” само за втората игла на тези, които вече са ваксинирани. При следваща доставка ще имаме и за първа и ще обявим и ще започнем веднага”, добави той.
Ваксини на личните лекари се раздават всеки работен ден от 9 ч. до 16.30 ч. в имунизационния кабинет в РЗИ-Перник, след предварителна заявка за количество ваксина.
Движението на АМ "Струма" в района на Симитли се осъществява с повишено внимание, в активната лента, поради аварирал тежкотоварен автомобил, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура". Участъкът е обезопасен с бализи.
От началото на учебната година учениците от всички класове на 11 ОУ „Христо Ботев“ Благоевград работят в платформата Khan Akademy. Днес учителката Катя Везенкова изнесе пред колеги открит урок по математика с ученици от 4 „в“ клас на тема: “Броене на квадратни единици за намиране на лице на правоъгълник“. Урокът беше изключително интересен за..
На днешното си заседание Общинският съвет в град Рила одобри промени в 21 наредби. Предложенията бяха гласувани анблок, тъй като съгласно закона, всички суми в левове, посочени в тях трябва да бъдат калкулирани и в евро, съгласно курса на БНБ. Според общински съветници част от тези наредби трябва да се променят изцяло, а по време на заседанието се..
На 24 февруари се навършват 33 години от обявяването на най-големия национален парк в България – „Рила“. В рамките на инициативата „ Дни на Национален парк „Рила “ в Регионален исторически музей - Благоевград бе открита изложба, а от днес експерти от парковата дирекция и уредниците от отдел „Природа“ в тематични занимания представят..
25 млн.лв. са средствата, които се отпускат по Програма „Научни изследвания, иновации и дигитализация за интелигентна трансформация“. Процедурата е насочена към малките и средни предприятия, а правилата, по които могат да кандидатстват желаещите, са изключително опростени. Срокът за подаване на документите е 28-ви март. Това заявиха днес в..
Кражба на дизелово гориво е предотвратена от служители на полицията в Перник. Извършителите са задържани. Образувано е бързо производство. Тази нощ в пернишкия квартал „Димова махала“ автопатрул забелязал три съмнителни лица в близост до паркирана пътно-строителна техника. При вида на униформените тримата избягали в посока квартал „Рудничар“. На..
Делегация от Югозападния университет „Неофит Рилски“, водена от ректора проф. д-р Николай Марин, осъществи официално посещение в Узбекистан. Визитата беше част от усилията за разширяване на международното сътрудничество и академичния обмен в сферата на висшето образование и научните изследвания. В рамките на посещението се проведе среща между..