„Локомотив“ би в Симитли и влезе в Първа лига

В мач от 32-я кръг на Втора футболна лига на стадион „Арена Симитли“ отборът на „Локомотив“ (София) победи  изразително с 4:1 домакина „Септември“ (Симитли), дръпна 3 точки пред „Септември“ (София) и като втори в крайното класиране влезе заедно с „Пирин“ директно в Първа лига.

Столичният отбор бе по-активен през всичките 90 минути. В  19-та минута капитанът на „червено-черните“ Кр.Милошев  засече отлично центриране  на Ал. Александров отдясно  и вкара първия си  гол.

“Септември“ (Симитли) успя за кратко да се върне в мача само 4 минути по-късно :Христо Иванов  навърза отляво двама защитници на съперника и с отмерен удар не остави никакви шансове на вратаря Цв.Витков-1:1.Неуморимият капитан на „Локомотив“ (Сф)  Кр.Милошев вкара втория си гол в 32-та минута след асистенция на Св.Диков. Самият  Диков направи 3-4  фрапиращи пропуски ,но съотборниците му диктуваха темпото с тотално надмощие в средата на терена и в атака. Мачът реално свърши в 49-та минута – Вал.Николов със самостоятелен пробив отляво  излезе в удобна позиция и разтърси за трети път мрежата зад Чарлз Тейлър-стражът на „Септември“. Отново  солов пробив в лявата зона на Ал. Александров в 57-та минута  оформи окончателния резултат 1:4 за „Локомотив“ (София).

След последния съдийски сигнал на  търновския арбитър Г. Давидов  многочислената агитка на столичния отбор влезе на терена на фона на гръмки скандирания и отпразнува подобаващо  завръщането в елита на своите любимци .“Локомотив“/София/ с 56 точки остава два кръга преди края недостижим на втората позиция във Втора лига и заедно с „Пирин“/Благоевград/ директно влезе  в елита.

Чуйте реакциите след мача на старши треньора на „Локомотив“ (София) Иван Колев  и президента на клуба Иван Василев.

Галерия

Обвиниха мъж и жена в разврат с малолетна

Районната прокуратура в Кюстендил внесе за разглеждане в съда обвинителен акт, за разврат спрямо малолетно момиче, срещу 54 годишен мъж и жена на 43 години. Сигналът за случилото се е подаден от самото дете, казаха от Районната прокуратура в Кюстендил. Обвиняемата сама е отглеждала дъщеря си, родена през 2007 г. През 2016 г. в интернет-сайт тя се..

публикувано на 23.02.24 в 16:10

Община Перник обяви нова обществена поръчка

Община Перник е обявила обществена поръчка за изграждането на физкултурен салон в Средно училище с разширено изучаване на чужди езици „Д-р Петър Берон”. Сградата на учебното заведение е построена през 1924 година. Тя е обявена за паметник на културата от местно значение, поради което е необходимо проектът да се съгласува с Министерството на културата...

публикувано на 23.02.24 в 15:57

Кметът на Кюстендил с отчет за първите сто дни от управлението си

Отчет за първите сто дни от управлението си направи днес кметът на Кюстендил Огнян Атанасов. В изложението си кметът изтъкна намалението на данъците за автомобили от категория Евро 1 и Евро 2 и припомни, че в Кюстендил са привлечени 50 млн. лв., които са записани в държавния бюджет и предстои усвояването им. Атанасов посочи, че в момента се работи и..

публикувано на 23.02.24 в 15:01

Общината в Кюстендил ще модернизира уличното осветление

Общината в Кюстендил ще кандидатства с проектно предложение по процедура „Подкрепа за енергийно ефективни системи за улично осветление“.  Целта на проекта е повишаване на енергийната ефективност чрез технологично обновление и модернизиране на системата за осветление. Проектното предложение предвижда инвестицията да обхване Кюстендил и близките села..

публикувано на 23.02.24 в 14:46

Кметове от Кюстендилско недоволни от заплатите си

Част от кметовете на селата от община Кюстендил са недоволни от възнагражденията си.  Те са входирали възражение до кмета на Община Кюстендил и до Общинския съвет. Под възражението срещу взетото от местния парламент решение за определяне на възнагражденията на кметовете на кметства, са се подписали 22 избираеми кмета от общо 32-ма. Във възражението..

публикувано на 23.02.24 в 14:41

Екологични теми са поставени на кръгла маса в ЮЗУ

Кръгла маса „Екологичните теми в обучението по география и икономика, философия и гражданско образование“ се провежда в ЮЗУ „Н. Рилски“ Благоевград. В дискусията участват преподаватели от университета, учители, представители на Националните паркове „Рила“ и „Пирин“, както и Природен парк „Беласица“.  Гости на събитието са експерти от..

публикувано на 23.02.24 в 14:28

Момиче от Добринище редом до добрите футболисти в Австрия

Едно смело, силно и красиво момиче от Добринище превзе класацията на австрийската национална медия  ORF Vorarlberg  за най-красив гол на футболното първенство на Австрия през 2023 година. Здравка Парапунова играе в женския отбор на Спортен клуб Лустенау/Дорнбирн. Миналата година тя отбеляза от воле един от най-впечатляващите голове в..

публикувано на 23.02.24 в 13:52