От 4 октомври заявления за лични документи ще могат да бъдат подавани и във Второ районно управление в Перник. Работното време е от 08:30 ч. до 17:30 ч. с един час обедна почивка – от 12:00 до 13:00 часа. Предвидени са и съответните дезинфекции, за ограничаване заразата от COVID-19. Гражданите с постоянен адрес на територията, обслужвана от ОД на МВР Перник, имат възможност да подават заявления за издаване на български лични документи (лични карти, паспорти, свидетелства за управление на МПС) във всяко едно от звената "БДС" на територията на областта. С мярката се цели облекчаване на по-натоварените звена, както и улеснение на гражданите. Заявления могат да бъдат подавани и преди изтичане на срока на валидност на документите. Готовите лични документи се получават в звеното "БДС", където е подадено заявлението. От ОД препоръчват електронните услуги на МВР за улеснение на потребителите.
Парламентът открива процедурите за избор на ръководство и състав на регулатори, чийто мандат е изтекъл. През уикенда, в Бургас, председателят на Народното събрание Наталия Киселова съобщи, че се очаква в дневния ред на парламента за тази седмица да бъдат включени процедури за номинации на регулаторите. Тя припомни, че има органи с изтекъл мандат още..
Официалното начало на инициативата е днес от 9 часа на паркинга на голям търговски обект. Мотото на инициативата е „Всеки спасен човек е победа“. Инициативата ще се реализира на паркингите на обекти от големите търговски вериги в област Перник, подкрепена от ръководствата им. Табели с надпис „Внимание! Пешеходци зад автомобила“, поставени на видни..
Сутринта на места в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10° и минус 5°, в отделни котловини - до минус 14°. Днес над Източна България облачността ще се разкъса и намалее и в цялата страна ще бъде предимно слънчево. След обяд от запад облачността ще започне да се увеличава. Ще духа слаб и..
Община Разлог проведе волейболни мачове-част от Общинските ученически игри 2024/2025. Двубоите се изиграха в спортна зала „Септември“, град Разлог между училищните отбори към ОУ “Никола Парапунов”, СУ “Братя Петър и Иван Каназиреви”, ОУ “Св. Паисий Хилендарски”, село Баня, ОУ “Св. св. Кирил и Методий”, село Бачево и ОУ „Неофит Рилски”, село Горно..
Община Благоевград започна текущ ремонт на асфалтовата настилка в двора на МБАЛ, фрезоват се и се асфалтират проблемните участъци по всички алеи. През миналата година бяха ремонтирани стълбите и бяха монтирани парапети и рампи пред поликлиниката, с което бе улеснен достъпът на пациентите до здравни услуги. Действията са в резултат от..
Къщичка на любовта в Градската градина отвори врати в навечерието на 14 февруари в Благоевград. По повод най-романтичния ден от годината тя ще посреща жители и гости на града украсена в тематична декорация с трон на любовта, плюшени мечета и красиви светлини, потапящи влюбените двойки в празничната атмосфера. Всички желаещи могат да се потопят в..
Недостроен и изоставен жилищен блок в пернишкия квартал „Хумни дол” да бъде продаден или съборен, настоява местната структура на „Възраждане”. В противен случай ще има протест и пътни блокади, които „Възраждане” ще подкрепи, каза на пресконференция председателят на партията в Перник Радослав Червенков. Проблемната жилищна кооперация е сторена на частни..