34 паралелки в област Перник са под карантина към днешна дата, съобщи началникът на Регионално управление на образованието Ваня Коконова. На 12 от тях карантината изтича днес.
Присъствено днес са се явили 8 387 ученици, което е 89 процента от общия брой ученици в област Перник. Тествани са 6 667 от тях останалите са зелен сертификат, каза началникът на РУО Ваня Коконова.
„Имаме 18 положителни проби, 7 от които са потвърдени, две са отрицателни в лабораториите и за 9 се очаква резултататът от лабораториите”.
Отсъстващите заради Covid-19 ученици са 93, което се равнява на 0,8 процента от общия брой ученици в региона. С положителни проби днес са трима учители и един служител от непедагогическия персонал, като общият брой учители с положителни проби към днешна дата е 36, а при непедагогическия персонал с положителни проби към деня са общо 10 души.
В 62 болници в страната от общо 140 неврологични звена се прилага съвременно лечение на инсулт, съобщи доц. Росен Калпачки - основател на Българското дружество по инсулт. Половината от тези болници обаче правят по-малко от 10 тромболизи годишно - процедура, която представлява съвременното лечение на инсулт. За голяма част от тях това е лечение, което..
В навечерието на 11 октомври, когато Разлог посреща 113-годишнината от своето освобождение, Исторически музей Разлог отваря широко врати за посетители и гости. На 6,7 и 8 октомври посреща най-младите граждани на Разлог с беседата на уредника Илия Тантилов - „100 години с името Разлог“. Той припомни, че с царски указ от 26 март 1925 г. е сменено..
И днес продължава работата по възстановяване на електрозахранването в трънските села. Въпреки усилията на всички институции и служители на ЕРМ Запад, тежките теренни условия и трудният достъп до съоръженията затрудняват темпа на работа и разчистването на трасетата след падналия миналата седмица мокър сняг. Основният проблем и днес остава..
От днес „Топлофикация Перник” започва поетапно пускане на отоплението. Парното ще се пуска по график, като с предимство са детските градини и училищата. Очаква се до четвъртък отоплението да бъде пуснато към всички абонати. В сгради, в които вътрешната отоплителна инсталация не е запълнена поради продължаващи ремонти в някои от жилищата, парното няма..
На 11 октомври 2025 г. от 19:00 ч. Благоевград ще бъде домакин на концерта „Мелодии без граници“, който ще събере на една сцена Хора на Ансамбъл „Пирин“ и корейската кросоувър формация СООК (SOOK). Залата на Народно читалище „Н. Й. Вапцаров – 1866“ и Камерна опера – Благоевград ще се изпълни с фолклорна и съвременна музика, преплетени в едно..
Две глоби на обща стойност от 270 000 лева бяха потвърдени от Кюстендилския административен съд. Санкциите са постановени от РИОСВ и определени като законни и справедливи от Районен съд – Дупница. Първата глоба е на стойност 130 000 лева, наложена след проверка по сигнал за замърсяване на въздуха през юни миналата година. Втората е за 140 000 лева за..
250 000 лева без ДДС заделя Община Дупница за зимно поддържане на пътищата. Обявена е обществена поръчка с две обособени позиции, като срокът е от ноември до април. Първата е за поддържане на градската улична мрежа с дължина 78,2 км., а стойността й е 140 000 лева. Изискването е за патрулно и периодично снегопочистване, с обезопасяване на пътищата..