Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нови противоепидемични мерки в Благоевградска област

Снимка: ВМА

Нови ограничителни мерки срещу разпростнението на COVID-19 влизат в сила от днес в Благоевградска област и ще бъдат с продължителност 2 седмици. Заведенията и нощните клубове ще работят с половината от капацитета и площта си, но нямат ограничения в работното време.

В цялата област се затварят езиковите и други образователни центрове и школи, както и пренсионерските клубове. Преустановява се организацията и провеждането на екскурзии в страната, музикални събития, фестивали и събори. Спортните събития се провеждат без публика и при строго спазване на мерките за безопасност, включително с предварително тестване.

Големите търговски обекти се задължават да контролират входовете и броя на посетителите, за да няма струпване. Във всички затворени пространства, както и на откритите пазари носенето на маски е задължително. Работодателите трябва максимално да огранизират за служителите си работа от разстояние.

Заведенията ще работят с 50% от капацитета и местата за посетители, като зеленият сертификат остава задължителен. Няма да има обаче ограничения в работното време, уточни областният управител Валери Сарандев.

От днес всички ученици са в междусрочна ваканция, но вечерният час в областта за тях остава – 20 часа.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Облачно с валежи от дъжд

Днес ще бъде предимно облачно. На много места ще продължи да вали дъжд, като по-значителни ще са валежите в североизточните райони. Още преди обяд валежите от запад ще започнат да спират, а след обяд и облачността над западните райони ще се разкъсва и ще намалява. В цялата страна ще духа до умерен, а в Дунавската равнина и Горнотракийската низина и..

публикувано на 11.11.25 в 08:21

Седем СТЕМ кабинети откриха в училището в Рибново

Все по-важна става мисията на българското училище и на българското семейство да възпитава децата в ценности и добродетели. Това подчертаха министърът на образованието и науката Красимир Вълчев и директорът на гимназията  в Рибново, която носи името на Йордан Йовков и днес чества патронния си празник.  Средното училище в Рибново, което  е най- голямото..

публикувано на 10.11.25 в 18:50

Панорама на университетите – 2025 г.

На 13 ноември (четвъртък) от 11:00 до 15:00 часа във фоайето на Младежки дом – Благоевград ще се проведе осмото издание на „Панорама на университетите – 2025“. Събитието има за цел да помогне на кандидат-студентите да направят информиран избор за своето образование и професионално развитие и да предостави възможност на младите хора от региона..

публикувано на 10.11.25 в 17:16

Осъдиха жена за задължения към НАП

Окръжният съд в Кюстендил призна подсъдима за виновна в избягване на плащането на данъчни задължения в особено големи размери. Съдът й наложи едно общо, най- тежко наказание – „лишаване от свобода“ за срок от 2 години, изпълнението на което се отлага за изпитателен срок от 3 години. Съдът в Кюстендил призна за виновна подсъдимата в това че, в периода..

публикувано на 10.11.25 в 14:52

Отмениха глоба от 150 хил. лева наложена на ТЕЦ "Бобов дол"

Районният съд в Дупница е отменил наказателно постановление от 150 хил. лв., наложено на ТЕЦ "Бобов дол". То е издадено от директор на дирекция "Административни, финансови и правни дейности", упълномощен да изпълнява правомощията на директор на Регионална инспекция по околната среда и водите – София. Наказателното постановление е на основание на..

публикувано на 10.11.25 в 14:39

В Кюстендил ще отбележат празника на храм "Св. вмчк Мина"

Програмата за отбелязване на престолния празник на храм "Св. вмчк Мина" в Кюстендил започва днес. Тази вечер в църквата "Св. Мина" в града ще бъде посрещната частицата мощи на св. Мина, която се съхранява в храм "Св. вмчк Димитър Солунски" в града, а по-късно ще бъде отслужена архиерейска празнична вечерня с петохлебие. Празникът ще продължи и утре –..

публикувано на 10.11.25 в 14:30

Въоръжени маскирани мъже ограбиха 52-годишен в Перник

Двама въоръжени и маскирани мъже са ограбили 52- годишен мъж в Перник. За да го сплашат произвели няколко изстрела. Извършителите са задържани, съобщиха от полицията. Инцидентът е станал на 7 ноември в близост до жп спирка „Разпределителна”. Нападателите били маскирани и облечени с тъмни дрехи. Те заплашили потърпевшия с пистолет. За да го сплашат..

публикувано на 10.11.25 в 11:24