Омбудсманът Диана Ковачева очаква обективна и ефективна проверка от компетентните органи на причините за честите аварии по съоръженията на „Топлофикация-Перник“.
Във връзка с насрочената за днес извънредна сесия (от 13.30 часа) в Перник за проблемите в топлоснабдяването, Ковачева е изпратила становище, в което подчертава, че са необходими трайни решения за осигуряване на качествено и непрекъснато отопление и битово горещо водоснабдяване в града.
Ковачева заявява, че през последните три отоплителни сезона в институцията на омбудсмана са постъпили десетки жалби и сигнали от жители на Перник за чести аварии и влошено качество на услугата. Във връзка с тях са изпращани писма и препоръки до компетентните органи.
Последната препоръка, в която се настоява за извънредна проверка на „Топлофикация Перник” и справедлива компенсация на абонатите е от 11 февруари, а на 18 февруари е получено отговор от председателя на КЕВР, че регулаторът е запознат с възникналите проблеми и е изискал от ръководството на „Топлофикация Перник“ документи, данни и информация, свързани с нарушеното топлоподаване.
В становището си, омбудсманът подчертава още, че топлоснабдителното предприятие трябва да предприеме краткосрочни и дългосрочни мерки за преустановяване и предотвратяване на бъдещи нарушения.
Редица забрани за движението с тротинетки и велосипеди въведе Община Дупница. Заповедта е на кмета Първан Дангов.Забранява се движението с електрически или механични тротинетки и велосипеди по тротоарите, централния площад, детските и спортни площадки, парковете и всички пешеходни зони на територията на общината. Изключение се допуска само за..
45-годишен мъж от Благоевград, който е служител на МВР, е пострадал тежко след пререкания и последвала физическа агресия. Инцидентът е от снощи, потвърдиха днес от полицията. Спречкването е станало на пешеходния мост в района на пазара, между мъжа от Благоевград и трима мъже от Симитли. Единият от тях е нанесъл удар в областта на лицето на..
Възстановено е движението в района на Кресна на първокласен път Е-79 София – Кулата, съобщиха от АПИ.Движението през Кресна беше спряно и в двете посоки като леките автомобили минаваха по обходен маршрут, а тежкотоварните изчакваха на място, заради станала рано тази сутрин тежка катастрофа между лек и тежкотоварен автомобил. На място е загинал..
Първокласнен път Е-79 София – Кулата в района на Кресна е затворен поради ПТП. Това съобщиха от Областно пътно управление – Благоевград. Трафикът за МПС до 12 тона се насочват по пътя Кресна – Сливница до пътен възел „Струмяни“ и обратно. МПС над 12 тона изчакват на място. Засега не е ясно кога ще бъде пуснато движението. Полицията..
Червен код за интензивни валежи през днешния ден обяви Националният институт по метеорология и хидрология на сайта си. Предупреждението за опасно време е в сила за областите Благоевград, Пазарджик и Смолян. Оранжев код е обявен за осем области, сред тях са Кюстендил и София област. Предупреждение с жълт код има за шест области, сред които..
Липсата на достатъчна ангажираност в свободното време на младите хора е една от причините за т.н. „локали”, заяви пред журналисти в Батановци министърът на младежта и спорта Иван Пешев. Министър Иван Пешев подчерта, че Министерството на младежта и спорта съвместно с МВР работи за системна превенция на насилието и нарастващата агресия сред младите хора...
Най-красивият български празник събра в училищните дворове на община Разлог своето бъдеще – децата, учениците и учителите. Денят бе наситен с емоции, благодарност и признателност – венци украсиха паметниците на Светите братя Кирил и Методий, знамето на България се издигна тържествено, а абитуриентите целунаха училищните знамена, прощавайки се с..