С мирна демонстрация фенове и симпатизанти на благоевградския футболен клуб „Пирин“ се обявиха срещу насилието по стадионите. Причината за недоволството бе инцидентът след снощното домакинство на Пирин срещу Левски, при който пострада привърженик на „орлетата“. Според феновете полицейските служители, следящи за реда на стадион „Христо Ботев“, са си превишили правомощията.
Подробностите от репортажа на Бойка Браткова.
Фенове и симпатизанти, представители на различни неправителствени организации и украински бежанци, се събраха тази вечер пред благоевградската болница ПУЛС. Там е настанен студентът от ЮЗУ, Володимир Будников, бесарабски българин от Украйна. Той пострада тежко по време на футболения мач в Благоевград. Според очевидци, служители на полицията са упражнили недопустимо насилие при извеждането на момчето от трибуните през второто полувреме на срещата между „Пирин“ – Благоевград и „Левски“ – София.
Председателят на ОбС – Благоевград Радослав Тасков също бе на протеста.
Приятели и колеги на Володимир изразиха подкрепата си за неговото възстановяване и бяха категорични в мнението си, че виновните ще бъдат наказани.
Надежда е от майките, които преди седмица пристигнаха от Украйна с автобуса на благоевградския футболен клуб, който бе на доброволческа мисия. Нейният син е едно от двете момчета, които започнаха тренировки с малките „орлета“.
Днес на много места ще продължи да вали сняг или дъжд и сняг, но от запад валежите ще започнат да отслабват и спират, а облачността да се разкъсва и намалява. До вечерта тя ще намалее над по-голямата част от страната. Вятърът ще бъде слаб до умерен от северозапад, в Източна България от север. Максималните температури ще бъдат между 3° и 8°, в крайните..
Регионалната дирекция по горите в Кюстендил проверява сеч на борове в пернишкото село Рударци. Горските служители са реагирали на сигнал на жители в курортното селище. На място е установено, че в урегулиран поземлен имот на ул. "Борова гора”, представляващ дворно място, се води сеч на черен бор. Като основание е представено разрешително за сеч от..
Детски обеци с великденски символи са забранени заради прекомерна концентрация на кадмий , съобщават от онлайн платформата „Ние, потребителите“. Лабораторните анализи са показали, че съдържанието на вредния химичен елемент в бижуто е до 94% от неговото тегло . Както е известно, натрупването на кадмий в човешкия организъм може да..
Времето ще е динамично.Валежите ще продължат, повече по количество ще са в южните райони. Вятърът от северозапад ще се усили, и с него бързо ще нахлува студен въздух. Със застудяването след обяд и през нощта срещу понеделник в Предбалкана, във високите полета в Западна България дъждът ще преминава в сняг. Температурите ще са с малък денонощен ход,..
На тържествена церемония в центъра на града четирима нови членове положиха клетва. Ритуалът беше воден от председателя на дружеството в Кюстендил, Симеон Иванов. Кметът на Кюстендил Огнян Атанасов поздрави членовете на националното дружество и им благодари за това, че възпитават в родолюбие и патриотизъм младите поколения. Присъстващите се..
Нови устойчиви видове храсти вече допълват зелените пространства в Градската градина в Благоевград. Те са засадени от служители на ОП „Чистота“ на места, където тревната покривка не вирее и се образуват кални петна, заради гъстата дървесна растителност. Освен това с цел опазване на зелените площи къщичката за украси е премахната от почвата.От община..
Със свещи, цветя и сълзи в очите, вместо лозунги и плакати, благоевградчани се събраха на протест пред Съдебната палата в града. С минута мълчание започна протестното шествие в памет на загиналата в тежък пътен инцидент 12-годишна Сияна. Стотици жители мълчаливо се отправиха към Съдебната палата, където положиха цветя и играчки, и се помолиха да спре..