Един от най-обичаните благоевградски футболисти – Светослав Дяков-Съни, бе назначен за технически директор на „Пирин“.Бившият капитан на националния отбор на България прие поканата до края на сезона в Първа лига да съвместява изявите си на терена с шефския пост. 10-кратният държавен шампион с „Лудогорец“ ще работи в синхрон със спортния директор на орлетата Петър Михтарски и старши треньора Радослав Митревски, за да бъде връзката между състезателите и клубното ръководство.
„От доста време съм взел решение, което моето семейство и близките ми знаят, а именно, че това е последната ми година като професионален футболист. Затова приех предложението на ръководството до края на договора ми да помагам и като технически директор. След това, ако и двете страни са удовлетворени от условията и работата, която за мен ще бъде нещо ново, ще продължим заедно. Отговорността, която поемам, е голяма, но не се притеснявам от предизвикателството. Ще се опитам да бъда в помощ на футболистите, треньорите и ръководството. Без значение колко време ще заемам поста, ще работя коректно, усърдно и спрямо принципите ми, както разбира се и за интереса на „Пирин“, заяви Св. Дяков.
Сигнал за отвлечено бебе е постъпил в Районното управление в Кюстендил през изминалата нощ. След последвали незабавни действия детето е открито. Бебето е било в дома на бащата в ромския кв. "Изток“. То е върнато на майката. 22-годишният баща е задържан с полицейска заповед, съобщиха от полицията в Кюстендил. По случая е образувано досъдебно..
Флакони с райски газ и вейп устройства без бандерол са иззети при проведена специализирана полицейска операция в Перник, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР. Служители на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ в ОДМВР проверили лек автомобил, управляван от 19-годишен перничанин. В автомобила полицаите открили 3 флакона с райски газ и 6..
Влак е ударил автомобил на жп прелез между гарите Долни Раковец - Гълъбник, Радомирско. Двама души са откарани в болница след инцидента, станал малко преди 14ч. Превозът на пътниците е организиран с автобуси, съобщиха от БДЖ. Сблъсъкът е станал при задействана автоматична прелезна сигнализация в междугарието, но подробностите все още не са ясни.
Правителството прие пътна карта за довършване на автомагистрала "Струма". Планът е строителството да приключи до лятото на 2031 година. Кабинетът предвижда трасето по направлението София - Кулата, в участъка Симитли - Кресна, да е извън Кресненското дефиле. Предвижда се този месец да бъде проведена процедура за възлагане на обществена поръчка за..
Новостите в политиката на сближаване в ЕС и постигнатите резултати бяха дискутирани на регионална конференция в Благоевград. Домакин на събитието бе БТА, а срещата - реализирана по проект „Европа на Балканите: Заедно чрез знание“. Основен акцент в дискусията, бе поставен върху образованието и уменията като двигател за развитието на регионите в..
147 години от Първото освобождение на Горна Джумая от османско робство бяха отбелязани днес в Благоевград. В знак на признателност бяха положени цветя пред паметните плочи на майор Иван Павлович Орлински, генерал Спас Георгиев, Хажди Константин Чорбаджигошев и мемориала на Делчевия род, които се намират в двора на църквата в Благоевград. В..
Парламентът открива процедурите за избор на ръководство и състав на регулатори, чийто мандат е изтекъл. През уикенда, в Бургас, председателят на Народното събрание Наталия Киселова съобщи, че се очаква в дневния ред на парламента за тази седмица да бъдат включени процедури за номинации на регулаторите. Тя припомни, че има органи с изтекъл мандат още..