Очаква се актуализацията на бюджета да бъде разгледана на първо четене в пленарната зала тази седмица. Законопроектите, с които тя трябва да бъде осъществена, влизат за разглеждане в Народното събрание в момент на политическа криза и при безпрецедентно отхвърляне във водещата парламентарна комисия по бюджет и финанси.
Въпреки че промените в бюджетите на държавното обществено осигуряване и здравната каса бяха одобрени на първо четене от бюджетната комисия, актуализацията на държавния бюджет не срещна подкрепа. Практически, ако тя не бъде подкрепена, нито един от останалите текстове не може да бъде осъществен. Финансовият министър Асен Василев изрази надежда.
"...че в Българския парламент има достатъчно отговорни депутати, за да се приеме актуализация".
Актуализацията на бюджета предвижда осъвременяване на пенсиите от 1 юли, с които минималната пенсия ще стане 467 лева, а максималната - 2000. От 1 октомври ще има ново преизчисление. Очакват се нови ДДС ставки за хляба - нула процента, а за енергоносителите - 9 вместо 20 на сто.След разрива в управляващата коалиция подкрепата за законопроектите не е сигурна, а и очакването за обсъждането им в парламента идва на фона на заявката за вот на недоверие към кабинета от ГЕРБ.
Напълно овладян е пожарът в Пирин, който възникна преди три дни в землището санданското село Горно Спанчево и се пренесе в горските територии, като обхвана над 500 дка смесена гора. Над 100 огнеборци от пожарните служби в областта, служители на горските стопанства, ловци и доброволци участваха днес в гасенето на тлеещи дървета и дънери във..
Днес в Разлог се проведе тържествена церемония по повод 188 години от рождението на Васил Левски. С преклонение и признателност, на площад „Преображение“, пред паметника на Апостола, жители и гости на града сведоха глави в негова чест. Церемонията започна с изпълнение на химна на Република България. Водещият Неофит Крайнов, прочете стихотворение..
И Благоевград се включи в тържествата по повод 188 години от рождението на Апостола на свободата, Васил Левски. На церемонията присъстваха представители на общински и държавни институции, военнослужещи и много граждани. Тържествен военен ритуал постави началото на церемонията. За полк. Николай Николов, началник-щаб на Трето бригадно..
Състезание по лека атлетика „Лъвски скок“ се проведе в Спортния комплекс “Пирин” в Благоевград. Събитието бе организирано от Община Благоевград и Лекоатлетическия клуб “Джордан“. Днес България се прекланя пред делото и паметта на най-свидния си син – Васил Левски. Себеотрицание, честност, борбеност и вяра в правото на национална свобода и достоен..
След един изпълнен с емоции, предизвикателства и вълнуващи премиери сезон, Драматичен театър „Никола Вапцаров“ – Благоевград казва „благодарим“ на своята публика – на всички, които бяха част от театралния път. С новия театрален сезон на хоризонта, първата премиера вече е в подготовка – ще го открием със спектакъла „Дракула“, сценична адаптация..
По предложение на ПП-ДБ депутатите направиха рокади в съставите на няколко парламентарни комисии. Те се наложиха заради оттеглянето на Кирил Петков като народен представител и клетвата на Васил Стефанов, който влезе на неговото място. Стефанов заменя Николай Денков в Комисията по демографска политика, децата и семейството и Венко Сабрутев в Комисията..
На 19 юли (събота) от 13:00 ч. до приключване на ремонтните дейности ще бъде преустановено движението по ул. „Д-р Христо Татарчев“ в посока от и към Централна градска част (ЦГЧ). Мерките се налагат във връзка с включване на централен канализационен клон по ул. „Пере Тошев“ в ревизионна шахта на ул. „Д-р Христо Татарчев“. Екипите на Пожарна..