Лека верижна катастрофа затрудни движението в района на „Полигона“ край Благоевград. Сблъскаха са се два товарни автомолила и бус.
Инцидентът стана във вторник, 12-и юли към 12,30 часа, съобщиха от полицията в Благоевград. Колите са с леки материални щети.
На мястото се асфалтира пътен участък и това допринася за образуването на километрични опашки. Движението се регулира от полицейски екипи.
Министър-председателят Росен Желязков не очаква изненади при финалните гласувания за приемането ни в еврозоната. "Човек ако очаква изненада, това няма да е изненада. Гласуването в парламента става по линия на политическите семейства. За мен е изключително важно българската делегация да гласува единно в полза на България. Предстои работата, която е..
Възрастна жена е загинала при пътнотранспортно произшествие в Пернишко. Инцидентът е станал на 5 юли в землището на брезнишкото село Непразненци. 78-годишната жена е била блъсната от лек автомобил, шофиран от 26-годишен перничанин, който се движел по пътя от село Гигинци към село Ноевци и е починала на място. Шофьорът е изпробван за алкохол и..
57-годишен мъж е убит в пернишкото село Богданов дол. Тялото му е било открито заровено до стопанска постройка в двора на фермата. Извършителят е задържан. На 5 юли на тел. 112 е подаден сигнал за извършено убийство. В хода на разследването е установено, че на 25 юни във ферма в село Богданов дол възникнал скандал по повод продажба на крава без..
Кюстендил ще бъде домакин на петото издание на фестивала Хисарлъка Experience. Той ще се проведе от 11 до 13 юли 2025 г. в местността Хисарлъка над града. Тази година във фестивала ще се включат Владимир Ампов - Графа и турската група Baba Zula, известна със своето съчетание на традиционни инструменти и съвременно звучене. Сред участниците са..
Проектът "Културна зона – общност с културно наследство и атрактивен всесезонен туризъм" беше представен в Регионалния исторически музей в Кюстендил. Проектът ще допринесе за стратегическото развитие на региона чрез маркетингови туристически подходи, чрез съвместни събития и инициативи за жизнени пространства и чрез иновативни подходи за представяне и..
Този уикенд атмосферата в местността „Степанови ливади“ край село Елешница, община Разлог, отново се наелектризира от звуците на рок музиката. За 14-а поредна година Рок Елешница събира фенове от цялата страна и ги зарежда с мощна доза адреналин и музикално вдъхновение. Фестивалът започна на 4 юли. Сцената посрещна първите три банди „Kallo..
Летните горещини могат да поставят здравето ни в риск. Най-уязвими са възрастните хора, малките деца, бременните жени, пациентите с хронични заболявания и работещите на открито, съобщават на страницата си от Министерството на здравеопазването. За да се предпазим от опасностите при високи температури, е важно: Да избягваме продължителен престой на..