Продължава работата по подобряването на енергийната ефективност на учебната база в Перник. Ремонтни дейности текат в сградата на най-голямото учебно заведение в града ОУ „Св. Иван Рилски“, където се помещава и ПМГ „Христо Смирненски“, съобщиха от общинския пресцентър.
Подобряването на енергийната ефективност на двете учебни заведения започна, след като през април правителството отпусна на община Перник целеви средства в размер на на близо 1 370 000 лв. С реконструкцията ще намалее потреблението на енергия за отопление и ще се подобри комфорта на учениците. В двора на училището ще бъде изграден и нов корпус със закрит плувен басейн и спортна зала.
Предвижда се също дворът да бъде озеленен, като се поставят елементи на градския дизайн и паркова среда. Обновява се и филиалът на детска градина „Калина Малина“ в квартал Проучване. Ремонтните дейности се извършват по проект за обследване и прилагане на мерки за енергийна ефективност. След приключването им сградата ще придобие модерен вид, ще се подобри енергийната ефективност, материалната база и околното пространство ще бъдат изцяло обновени. Ще се подобри инфраструктурата за достъпността на деца с увреждания. Детската градина функционира от 1978 година и оттогава досега е ремонтирана само веднъж - след земетресението от 2012 година.
Община Перник ще изразходва част от събраните собствени средства от обезпеченията и отчисленията, изисквани при депонирането на отпадъци за регионалното депо за закупуването на нов специализиран автомобил за машинно метене и миене на улиците в града. Това се налага заради увеличеното запрашаване в резултат на големия обем строително- монтажни дейности..
Община Благоевград приключи работата по проект „Техническа помощ за инвестиции в Зоологическата градина“, финансиран безвъзмездно на стойност 199 000 лева по Програма „Околна среда“. С това местната администрация изготви цялостна стратегия за развитие на любимото място на поколения благоевградчани, както и необходимите технически документи за търсене..
Благоевград е домакин на бизнес форум, организиран от Британско-българската търговска камара. Инициативата се провежда с подкрепата на Британското посолство. Конференцията е насочена към местните бизнеси. Целта е по време на събитието да бъдат представени възможности за разширяване на дейността на компаниите на британския пазар, заявиха..
В Благоевград предстои изграждането на нов Младежки център, който ще предоставя възможности за личностно развитие, социална ангажираност и развиване на лидерски и творчески умения у младите хора. Проектът бе официално представен днес на пресконференция в общината. Събитието имаше за цел да информира обществеността за основните аспекти на..
Нови кошове за кучешки отпадъци са монтирани в ключови зони на град Сандански.Те са снабдени със специални биоразградими торбички за събиране на отпадъците, което улеснява стопаните и насърчава спазването на чистотата. Новите кошове са стъпка към подобряване на хигиената и повишаване на отговорността на собствениците на домашни любимци. Важно е всеки..
Съдиите и съдебните служители от Районен съд – Дупница се включиха за втора поредна година в инициативата на Младежкия червен кръст „Мартеница с кауза“. Дарителската кампания е за деца в неравностойно положение. Със събраните средства ще се организират дейности за осмисляне на свободното време през лятната ваканция на деца в риск...
Започна кампанията по събиране на местните данъци и такса битови отпадъци за 2025 г. в община Благоевград. Срокът, в който може да се ползва 5% отстъпка за данък върху недвижимите имоти, такса за битови отпадъци и данък върху превозните средства, е 30 април 2025 г., при условие, че дотогава е внесена наведнъж цялата дължима сума. Данък..